Astra j 1.3 cdti

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Genleşme tankina gelen üst hortuma bakiyorum radyatöre gelen kalın hortumları sıktıkça köpüklü su geliyor

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sorular sormuştum cevaplamadınız nasıl yardımcı olalım.
Bir diyorsunuz su komple bitiyor bir diyorsunuz 2 parmak azalıyor.
Bunlar farklı şeyler.

Sorulara net cevap verin ki yardımcı olabilelim

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Hasip

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Hortumları kontrol et.
İçeriye halıya bak ıslak mı.
Radyatöre bak korozyon veya kabartı var mı.
Yağ çubuğunu çek yağın rengi ve kıvamı farklı mı.
Tekrar yedek su kabına su koy ve ne kadar eksilmiş gör sonra bekle gözle eksilme görüyor musun görmüyorsan çalıştır gez termostat açsın sonra yine kontrol et.

Ne desek boş en kötü ihtimal üst kapak veya bloktan sorun yaşarsın.
En iyi ihtimal bir yerde delik var oradan boşaltıyordur.
Dediklerinizi kontrol ettim hiç bir şey göremedim dedigim gibi araba ısınınca giderken su eksiltiyor soguyunca geri yükseliyor su bu gun petrolde durdum su eklemek için alt taraftan su geliyordu yere baktim takip ettim yok hemen radyatorunde arkasinda bir şey vardi ordan mi geliyor anlamadim su ekledim eve geldim şimdi yine yere su gelmemiş ordan gelse devamli gelmez mi ?

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaç litre su koydun yada koyuyorsun hocam ? 2 litre 5 litre?
Bir de işin kötü yanı sadece su koyduğun için soğutma sistemi çürüme hızı çubuk olacak.

Netleştirip sorunu bulunca saf su ve antifrizli bir soğutma suyu muhakkak yap yoksa önünü alamazsın

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Hocam 500 ml su ekliyorum yedek su depom maksimuma ok var tam oraya getiriyorum zaten biraz şoyle gidip geliyim diyorum bakiyorumki eksilmiş benim contada yanık olabilir galiba hararet yapmadi araç conta belirtileride yok ama şuphe duyuyorum işte

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Iyi akşamlar arkadaşlar benim sorunumu hallettim conta yamulmuş yanma gibi bir şey termostat fan radyatör çogu bakım yapıldi hazır açılmışken dikkat ederdim nasıl hararet gördü anlamadim şimdi bu astra J lerde fan açma kademelerini biliyormusunuz kac dereceyi geçince ilk kademe fan açıyor mesela ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Iyi akşamlar arkadaşlar benim sorunumu hallettim conta yamulmuş yanma gibi bir şey termostat fan radyatör çogu bakım yapıldi hazır açılmışken dikkat ederdim nasıl hararet gördü anlamadim şimdi bu astra J lerde fan açma kademelerini biliyormusunuz kac dereceyi geçince ilk kademe fan açıyor mesela ?
100 110 termostat acar 113 ilk kademe 118 2. Kademe fan
Ama hararet ekranında 90da sabit durur

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Tamda sormak istedigim bu neden yukseliyorsa gostergedede yükselmiyorda 90 da kalıyor gösterge

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamda sormak istedigim bu neden yukseliyorsa gostergedede yükselmiyorda 90 da kalıyor gösterge
Çalışma aralığı 100 110 simdi gösterge de gösterse millet onu hararet yapmış sanar o yüzden 90 hatta astra h kasalarda hararet göstergesi bile yok
Birde map kontrollü termostat var motor yüküne veya yokuş çıkarken 75 dereceye kadar motoru soğutuyor yani 75 e kadar indiriyor bunuda göstermez mesela arızalı olurda sürekli kalırsa gösterge de derece düşer

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
O zaman şoyle anladim araba hararet yapti fan açti acti acmadi 120 yede gelse ben gostergede 90 okudugum için yoluma devam etcem peki ben hararet yaptigini nasıl anlicam saçma bi şey geldi bana