Astra J 1.3 Cdti siparişi verdim Ama!!!!

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim daha doğrusu 3 aydır takip ediyorum ama yeni üyelik açtım:) İsmim Berat Yaşım 21 Karabük üni. Bilgisayar müh.(ingilizce) öğrencisiyim.

Yaklaşık 1.5 hafta önce astra j 1.3 siparişi verdik.52bin tl ye sport modeli için anlaştık arabada nerdeyse gelmek üzere.Ancak sorunum hala gitmiyor ağır kalıyor gibi şikayetlerle ilgili.
1-Bundan önce 1.9dizel 75 beygir pevgeot partner vardı tork 125NM yada biraz daha fazlaydı.Bu araçtan sonra astra bize ağır gelir mi acaba kafamı en çok kurcalıyan soru bu.Hızlı kullanan bir aile pek değiliz çok nadir hız yaparız:)
2-Sürekli araçtan gelen sesler ile ilgili şikayet geliyor acaba bunlar garanti kapsamında hemen düzeltiliyor mu? uğraşır mıyız yoksa?
3-Siyah renk sipariş verdik hiç daha önce kullanmadık herhangi bir sorunla karşılaşır mıyız(Malum siyahı bilmiyoruz:))

cevap veren herkese çok teşekkür ederim iyi günler dilerim:)
Not: Kullanılcak şehir Kocaeli(İzmit)

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Cdti siparişi verdim Ama!!!!

Bir araç alırken çok kişiye sormak hele ki dışardan duyma bilgilerle cevap verenler sizi şaşırtabilirler, astra j 1.4 140 Hp  ortalama 9 saniyede 100 km yapıyor ise, 1.3 dizelde 11 saniyede çıksın bu size büyük artı veya eksi kazandırmayacak kalkışta illa yavaş olcak ama hızını aldıkdan sonra öz. 3. vitesden sonra farkında bile olmayacaksınız 1.3 olduğunun ve çok düşük ortalamalar ile maddi olarak rahatlatacak bir araç,  siyah renk astra'ya en  çok yakışan renklerden biridir emin olun seveceksiniz tek dezavantajı çizik vs. belli eder gri tonlara göre buda büyük bir sorun değil, gelen tıkırtılar var yok değil ama abartılacak bir ses gelmiyor  bunu sorun yapmayın bence bu sınıfta bir araç kusursuz bir sessizlik sunamaz size ki sınıfında diğer araçlar ile kıyaslama yaparsanız bence pek bir fark yok, araç geldğinde keyifle bineceksiniz bence şimdiden hayırlı olsun...

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun şimdiden
1- göreceli bişey sana iyi gelen çekişi iyi olan bana yetersiz gelebilir ama seni üzmez performans olaraktatmin edecektir.eğer yine şüphelerin varsa bi opel bayiye gidip test et için rahat olsun.
2-ben bir senedir kullanıyorum.emniyet kemeri ve kolçaktan ses geliyor onuda 15 bin bakımında hallettircem onun dışında ses yok aracımda
3- makyajlı kasaya siyah yakışıyor krom detayları daha güzel gösteriyor .bakımı zor ama baktınmıda yakıp geçiyor.boya koruma yaptırırsın senelik olarak yeniletirsin.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle aracınız hayırlı olsun.Güzel günlerde binmeniz dileği ile...Sorularınıza gelecek olursak aynı motor aracı 14 aydır kullanıyorum.Kalkışlarda hantal kaldığı doğrudur ancak 2. vitese doğru zamanda geçtiğinizde altınızda 1.3 motorlu bir araç olduğuna inanamayacaksınız. ևok agresif araç kullanan birisi değilseniz performansı sizi fazlasıyla tatmin edecektir.şöyle ki önceki aracım Astra H 1.6 twinport tu. O araçtan daha performanslı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
      Ses olaylarına gelince 14 aydır herhangibir ses şikayetim olmadı.Aracı çok dinleyen birisi olmama rağmen ya ben duymuyorum yada benim aracımda gerçekten ses yok.
      Siyah renk konusu ise tamamen kişisel bir durumdur. Bana göre siyah renk aracı daha küçükmüş gibi gösteriyor. Aracın hatları çok belli olmuyor gibi geliyor. Ama söylediğim gibi renkler ve zevkler tartışılmaz. ;D Siyahın bakımı da bildiğiniz üzere zordur. Kesinlikle profesyonel yerlerde yıkatmanızı öneririm.En azından kılcal çiziklerin oluşumunu geciktirmiş olursunuz.Hayırlı günlerde kazasız belasız binmeniz dileği ile....

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece kalkışlarda yarışmayı seviyorsanız size hitap etmeyecektir onun dışında gayet yeterli performansa sahip çok ekonomik bir araçtır, performansta da ekonomide de Partner ınızdan iyi olacağına emin olabilirsiniz.  greatt

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baya bir süredir her yerde inceledim herkes farklı söylüyor ama partner kadar eminim ağır değildir :D
Astraya gelirken toyata auris'e bakmıştık aslında almıştık ama astrayı görünce anında vazgeçtik:) Temmuzun başında aksilik olmazsa antalyadan alıcaz.Umarım herhangi bir kronik soruna denk gelmeyiz:)
Yarışma gibi niyetimiz yok sakin kullanan hızdan önce yakıtı düşünen bir aileyiz.Otobanda bile 100'ü geçmiyoruz galiba kalkış hariç üzmicek bizi araç:) Teşekkürler bilgiler için

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1) bence yeterli. Amaç zaten uçmak kaçmak değil; ekonomi.
2) her arabadan gelebilecek sesler... Sonuçta Türkiye yol şartları.
3) kesinlikle harika bir renk ama bir o kadar da zor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşin garip tarafı sesler ile ilgili çoğu kişi var diyor ama bende ses yok diyende var.Bu işi çözemedim hala.Ama genel anlamda herkes memnun araçtan.
İncelediğim araçlarda şöle;
Ayrıca aurisi inceledik aynı fiyat yakın donanım ama araç içi kalite yerlerde toyata touch dışında birşeyi yok aracın.
Reno megane 3 inceledik fiyat hep standart araç kalitesi fena değil ama malum reno renk değiştirince bile fiyat değişiyor herhangi bir standartı yok ve pek güvenmiyorum renolara(Uçan teneke imajı var hala:))
Golf incelemesine gitmedim ama aracın tipi yeni hali hiç hoşuma gitmedi.Ve donanım arttıkça bmw 1.16dizele yaklaşmasıda hatta kafa kafaya gelmeside komik olmuş.
Citroen c4 inceledik fiyat aynı full nerdeyse donanım ama 2.el pazarı yok yoksa gerçekten çok iyi bir araba yapmışlar.
Ford focus'a baktım güzel araba ama piyasa dertli gibi geliyor 2.elde fordlarda o yüzden pek bulaşmadık fiyatta baya bir uçuyor aynı donanıma gelince.
Fiata gittik bravo için ama hiç hoşumuza gitmedi fiat olması bile başlı başına itici geldi bize:)
En son honda civic benzin/lpg ile ilgilendik ama fiyat ondada 57 58 bin tlyi buluyordu lpg takınca ve açıkcası baya bir lpgyide içiyor.

En bu arada opel astraya geldik.Gerçekten donanım olarak ve tip olarak direk tamam budur dedik:) Şimdide işte rötuşlar için uğraşıyoruz nolur nolmaz sıkıntı çıkmasın diye ama sorun yok gibi kısmet bi aksilik olmazsa temmuz başında elimizde umarım :)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu soruların cevaplarını araç siparişi vermeden araştırsanız çok daha iy olmaz mıydı?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç sipariş vermeden önce hepsini araştırdım zaten:) Tekrardan bilgi edinmek için sordum.Farklı görüşler ve çeşitlilik daima önemlidir.
Not: Araç sipariş verdim ama iptal etme hakkım hala bulunuyor.3gün süreyle daha devam edicek.