Astra J 1.3 Cdti bir kaç soru

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun astra j 1.3 cdti aracımı kullandım ilk kez rölantide debriyaja ayağımı koyduğumda pedalda bir titreşim,vibrasyon hissediyorum bu tüm 1.3 cdti astra j'lerde var mı acaba?

Yoksa bu bir sıkıntı mıdır?

Küllük almak istiyorum servisde ücreti ne kadar acaba?Her servisin elinde oluyor mu?

Birde Astra H kullanan arkadaşlara birşey sormak istiyorum motor sesi olarak astra j'lerde 1.3 cdti'lar bana çok daha farklı geldi ses olarak.Acaba bu doğru mu sizcede?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 CDTİ BİR KAÇ SORU

benim aracımda bu titreşimi hiç hissetmedim ya da dikkat etmedim şu ana kadar
küllük hemen hemen her serviste oluyor tiryaki seti şeklinde çakmağıyla birlikte 35 tl civarıydı yanılmıyorsam

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
küllük hemen hemen her serviste oluyor tiryaki seti şeklinde çakmağıyla birlikte 35 tl civarıydı yanılmıyorsam

Küllüğü alırım zaten fiyatıda abartı değil en azından.

Titreşim sadece rölantide ayağınızı debriyajın üzerine koyduğunuzda hissediyorsunuz öyle çok şiddetli bir titreşim değil.Hafif bir vibrasyon var.

Normal olabilceğini düşünüyorum fakat diğer 1.3 cdti kullanıcılarından bişeyler duyarsam ona göre servise giderim.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omerf link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2146.msg44199#msg44199 date=1314035815]

Küllüğü alırım zaten fiyatıda abartı değil en azından.

Titreşim sadece rölantide ayağınızı debriyajın üzerine koyduğunuzda hissediyorsunuz öyle çok şiddetli bir titreşim değil.Hafif bir vibrasyon var.

Normal olabilceğini düşünüyorum fakat diğer 1.3 cdti kullanıcılarından bişeyler duyarsam ona göre servise giderim.
[/quote]
O titreme bende de var ama bir sorun olduğunu düşünmüyorum,zaten ışıkta fln beklerken aracı hep boşa alıyorum o yüzden debriyaja fazla basmıyorum. Yalnız benim debriyajda da tınlama sesi gelmeye başladı arada yapıyor ses.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende böyle bir titreme olmadı ama bu sabah yolda giderken 3'ten 4'e atacağım esnada debriyaja bastığım an eski kaset kapaklarının kırılma sesine benzer bir ses duydum. aracı park ettiğimde debriyaj yayının küçük bir parçasının kırılmış olduğunu gördüm. parçanın fotoğrafını yüklemeye çalıştım ama ya imageshackte ya bende bir sorun var beceremedim. şu an debriyajımla döşeme arasında 3 parmak kadar bir boşluk var. pedalın arkasına ayağımı sokarak debriyajı eski yerine getirebiliyorum. 045thumbsup vites değişimlerinde yada kavramada herhangi bir sorun yaşamıyorum ama yarın sabahtan servise gitmeyi düşünüyorum.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
bende böyle bir titreme olmadı ama bu sabah yolda giderken 3'ten 4'e atacağım esnada debriyaja bastığım an eski kaset kapaklarının kırılma sesine benzer bir ses duydum. aracı park ettiğimde debriyaj yayının küçük bir parçasının kırılmış olduğunu gördüm. parçanın fotoğrafını yüklemeye çalıştım ama ya imageshackte ya bende bir sorun var beceremedim. şu an debriyajımla döşeme arasında 3 parmak kadar bir boşluk var. pedalın arkasına ayağımı sokarak debriyajı eski yerine getirebiliyorum. 045thumbsup vites değişimlerinde yada kavramada herhangi bir sorun yaşamıyorum ama yarın sabahtan servise gitmeyi düşünüyorum.
sn.onderak ın vermiş olduğu bir link var www.yerlikuyum.com du galiba, ben ordan paylaşıyorum fotoğrafları, gayet pratik isterseniz bir deneyin  045thumbsup

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omerf link' Alıntı:
Arkadaşlar bugun astra j 1.3 cdti aracımı kullandım ilk kez rölantide debriyaja ayağımı koyduğumda pedalda bir titreşim,vibrasyon hissediyorum bu tüm 1.3 cdti astra j'lerde var mı acaba?

Yoksa bu bir sıkıntı mıdır?

Küllük almak istiyorum servisde ücreti ne kadar acaba?Her servisin elinde oluyor mu?

Birde Astra H kullanan arkadaşlara birşey sormak istiyorum motor sesi olarak astra j'lerde 1.3 cdti'lar bana çok daha farklı geldi ses olarak.Acaba bu doğru mu sizcede?

Sizi Megane III kullanıcısı olarak başka bir forumdan hatırlıyor gibiyim, aramıza hoşgeldiniz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

imageshack da problem yaşayanlar için onderak arkadaşımızın sitesi yerlikuyum ya da hizliresim adreslerini kullanabilirsiniz
illaki imageshack olmayabilir :)

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba.
Debriyaj pedalinin titremesi durumu bende de var ama ancak ayagimi hafif bir sekilde debriyaja degdirdigimde hissediyorum.Onun disinda vites gecislerinde hicbir sekilde belli olmuyor,hissedilmiyor kesinlikle.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar bu titreme normal. dizel aracın motorunun titremesi pedalda kendini hissettiriyor. ilk defa dizel araç kullananların verdigi ilk tepkilerin başında bu gelir...