Astra J 1.3 CDTI 95 25 km/h yakıt tüketimi

turunc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Forumda yeniyim, çok kapsamlı bir forum araştırması yapmadım. Belki daha önce cevaplanmış bir konu da olabilir; o yüzden kusuruma bakmayın lütfen. Şuan ki aracım 2011 model Kia Cee'd dizel tam otomatik. Aylık ortalama en az 1500 km yol yapıyorum. Bunun 1100 - 1200 km kadarlık kısmı tamamen TEM / Köprü trafiğine ait oluyor. Ayda 3-4 depo dolum yapıyorum. Ortalama hızım ise yol bilgisayarına göre 20 - 25 km/h arasında değişiyor. Her depo ortalamam ise 8 - 8,5 litre arasında değişiyor. Aracımda yaşadığım ve beni aracıma karşı soğutan olaylardan sonra satıp Astra J 1.3 CDTI Sport alma niyetindeyim. Benim paylaştığım güzergah / km bazında yol yapan deneyimli arkadaşların yakıt durumlarını merak ediyorum. Bu bilgiler eşliğinde bir depo ile kaç km yol yapabiliyoruz? Sakin bir kullanım tarzım vardır, zaten trafikteyiz agresif kullanmak zor :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 CDTI 95 25 km/h yakıt tüketimi

turunc link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Forumda yeniyim, çok kapsamlı bir forum araştırması yapmadım. Belki daha önce cevaplanmış bir konu da olabilir; o yüzden kusuruma bakmayın lütfen. Şuan ki aracım 2011 model Kia Cee'd dizel tam otomatik. Aylık ortalama en az 1500 km yol yapıyorum. Bunun 1100 - 1200 km kadarlık kısmı tamamen TEM / Köprü trafiğine ait oluyor. Ayda 3-4 depo dolum yapıyorum. Ortalama hızım ise yol bilgisayarına göre 20 - 25 km/h arasında değişiyor. Her depo ortalamam ise 8 - 8,5 litre arasında değişiyor. Aracımda yaşadığım ve beni aracıma karşı soğutan olaylardan sonra satıp Astra J 1.3 CDTI Sport alma niyetindeyim. Benim paylaştığım güzergah / km bazında yol yapan deneyimli arkadaşların yakıt durumlarını merak ediyorum. Bu bilgiler eşliğinde bir depo ile kaç km yol yapabiliyoruz? Sakin bir kullanım tarzım vardır, zaten trafikteyiz agresif kullanmak zor :)
Dur kalk trafikte astra J 1.3 aracın çok iyi tüketim değerlerine sahip olduğunu ve oldukça ekonomik olduğunu biliyorum. Sorunuz ile alakalı değil ama benim 1.4 turbo aracımla o şartlarda seyrettiğimde bu kış şartlarında 11 litrenin altını görmem imkansız. Az sonra sizin sorunuza, bizzat kullananlar tarafından cevaplar gelecektir.

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 cdti ile 32 kmh ortalamam var şu an, yakıt 6.9 gösteriyor (reelde 7.5 vardır) sıcaklık 0 derece civarında burada. Benimki fazla olabilir ama sebebini bilmiyorum. 1.6 crdi Cerato manuel ile 6.5 falandı.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turkeril link' Alıntı:
1.3 cdti ile 32 kmh ortalamam var şu an, yakıt 6.9 gösteriyor (reelde 7.5 vardır) sıcaklık 0 derece civarında burada. Benimki fazla olabilir ama sebebini bilmiyorum. 1.6 crdi Cerato manuel ile 6.5 falandı.
Hocam sizin araç çok yakıyor, bende karabükte kullanıyorum, şehir içi maksimum 6,7 lt gördüm reelde. Ayrıca yol bilgisayarın reelle çok fark ediyor, bende 0.2 0,3 civarı fark ediyor.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu sahibi arkadaş içinde tahminim o güzergahta  çok trafik olduğundan maksimum 7 lt yakar. 8 falan yakacağını düşünmüyorum.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İstanbul'da 6.0 - 6.3 lt / 100 km arasında geziniyor aracı aldığımdan beri. Daha üstüne çıkmadı, daha altına da inmedi. Ben yakıt performansından çok memnunum.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

.BURAK. link' Alıntı:
İstanbul'da 6.0 - 6.3 lt / 100 km arasında geziniyor aracı aldığımdan beri. Daha üstüne çıkmadı, daha altına da inmedi. Ben yakıt performansından çok memnunum.

valla ne güzel ne güzel:)
bende 10-11 litre arası geziyorum istanbulda:)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara trafiğinde soğuk havalarda ve kar lastikleriyle 6.8 7 arası değişiyor ortalamam

turunc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevaplar için teşekkür...

Genelde sakin kullanıyorum. İşyerinden çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırlayıp eve geldiğimde toplamda 25 km'lik bir mesafe için 7 litre gösteriyor benim araç. Güzergah ise şöyle:
İ.T.Ü Ayazağa kampüsü -> TEM -> F.S.M Köprüsü -> Şile Yolu -> Dudullu.

Durum böyleyken Astra'nın daha az yakacağını düşünüyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 dizel + start stop opsiyonlu alırsanız 6 civarı gezinir.