astra içerden gelen sesler?yaylardan olabilir mi?

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim astra f kasa arabamda 2 ay önce falan alt aksamı değiştirdik yani 4 amortisör rot başları falan...ve amortisörler araba 1993 yılında trafiğe çıktığından beri hiç değişmemiş:D orjinalmiş..yani heralde yaklaşık 13 senedir bu amortisörler patlak...ama yayları değiştirmedik ve onlarda ilk araba yapıldığından beri değişmemiş

şimdi geliyim şikayetime;arabam amortisörler ne kadar etkiler bilmiyorum ama çukurlara girdiğinde çok küçük tümseklerde bile baya sarsılıo ve içerden özellikle bagaj tarafından sesler geliyor..acaba bu sarsılmaların nedeni yayların eskimiş olmasından kaynaklanır mı?yaylar bukadar yılda ve amortisörlerinde uzun zamn patlak olduğu yıllar içerisinde deforme olmamış mıdır??

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yayları 70-80.000 de değişin diyorlar

farukaydogdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,
Viraj demir lastikleri değiştimi?Kasislerden geçerken ve çukurlarda gelen ses viraj demir lastiklreinden gelir.Parça maliyeti çifti 20 TL felandır.Saygılar..

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba sarsılıyor ama yani yaylar artık görevini yapmıyo gbi bütün titreşimi hissediyorum

muratsert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

Selam,
Viraj demir lastikleri değiştimi?Kasislerden geçerken ve çukurlarda gelen ses viraj demir lastiklreinden gelir.Parça maliyeti çifti 20 TL felandır.Saygılar..

bendede aynı sorun vardı önce amortisör üst takozları değişti sonra al takım gözden geçirildi viraj demirleri vs yağlandı sorun yok şu an