Astra HB Disk fren sorunu

Mosso Falcon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

5 ay önce aldığım Astra Hb arabamın arka disk fren kampanalarında setler (belirgin çizikler) olduğunu farkettim. Ön kampanalar da bir sorun yok. Arabayı aldığım firmayı aradım ve durumu anlattım. Yarın için randevu verdiler. Fakat bu süreç içerisin de frenler ile ilgili bir şikayetim olmadı. Yada arka kampanalardan (disk rotorlarından) bir ses gelemedi.

Disk frenler ile ilgili bu şekilde bir sorun yaşayan arkadaşım oldumu. Bu konuyla ilgili yaşadıklarınızı yada önerilerinizi servise gitmeden paylaşırsanız memnun olurum. Servis bu gibi durumlarda neler yapıyor.

Teşekkürler.

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımın ön disklerinde buna benzer bir problem olmuştu. disk ve balataları aynı anda yeni almıştım delphi disk ve trw balata aynı şekilde disk yüzeylerinde çizkler meydana geldi ustama götürüp söktürdüğümde daha 1000 km olmamış balataların arka yüzeylerindeki demirlerden ayrıldığını gördük bu yüzden diskleride bozmuş ikisinide aldığım yere verip değiştirttim sorun kalmadı ama çok önemli bir konu bence

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
forumda uyarmıştım ama trw yi çok öven arkadaşlar ar

Mosso Falcon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı aldığım yere tekrar gittim. Sorunun normal olduğunu ancak aracın km sinin az olmasından dolayı balata ve diskleri değiştireceklerini söylediler. İlgili parçalar ellerinde olmadığı için sipariş verdiler. Parçalar gelince arayacaklarını söyledir. İlginç olan randevuya gitmeden önce çarşıda aynı araçtan park yerinde gördüm. Aracın yanına gittiğimde aynı sorunun olduğunu gördüm. Sanırım bu sorun sadece benim arabama mahsus değil.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı aldığım yere tekrar gittim. Sorunun normal olduğunu ancak aracın km sinin az olmasından dolayı balata ve diskleri değiştireceklerini söylediler. İlgili parçalar ellerinde olmadığı için sipariş verdiler. Parçalar gelince arayacaklarını söyledir. İlginç olan randevuya gitmeden önce çarşıda aynı araçtan park yerinde gördüm. Aracın yanına gittiğimde aynı sorunun olduğunu gördüm. Sanırım bu sorun sadece benim arabama mahsus değil.

benim corsadada var bu sorun en iyisi garantisi dolmaya yakın bende yapayım bunu:D

Mosso Falcon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu gün ilgili serviste diskler ve balatalar değiştirildi. Bakalım aynı sorun tekrar oluşacak mı? Aracım ile ilgilenen servis yetkililerine teşekkürler ediyorum.

Mosso Falcon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aradan geçen zaman içerisinde şindilik bir sorun yok. Aracımdan gayet memnunum. Herkese hatasız kazasız yolculuklar dilerim.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de ön disklerden kazıma sesi geliyordu aracım sıfırken..servis allem etti kallem etti değiştirmeyiz sarf malzeme dediler bende şikayet ettim ve sorunu diskleri ve balataları değiştirerek hallettiler .Türkiyede herşey şikayet edince hallediliyormuş bunu da bir kere daha anladım