astra h

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mevcut farları mercekliler ile değiştirerek kullanabilirsiniz tabi. Bu haliyle de takılır ama tavsiye etmem.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temiz kompile Cikma orjinal alsam baska neler almak gerekiyor.eskisi sökülüp xenonmu takiliyor

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Ben aracı çok beğendim. Maşallah bi kaç özelik hariç nereyse full. Xenon far çıkma işinizi görür fakat tech2 ile ayar yapılması gerek. Sanki zaten xenon far varmış çıkarmış gibi. Bu aracın far açma düğmesine bakmak isterdim.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temiz kompile Cikma orjinal alsam baska neler almak gerekiyor.eskisi sökülüp xenonmu takiliyor

1 çift Hella mercekli far.
1 çift çıkma OEM balast ve ateşleyici (emin değilim ateşleyici konusunda)
1 çift D2S xenon ampül.

Farlar da çıkma olabilir tabi ki bulduktan sonra.

Mercekli far konusundaki ısrarım bizim kullanmakta olduğumuz free form farların tasları camları halojene göre dizayn edilmiştir. Bu fara yalnızca xenon kit alarak kullanmak hem mercekli far kadar performans alamamanıza sebep olacaktır hem de (daha önemlisi) diğer araçların farlarınızdan negatif etkilenmesine sebep olacaktır. Halojen ve xenon ışıkların kırılma açıları vs farklıdır, bu nedenle ne kadar ayar yaparsanız yapın merceksiz farla xenon kullandığınız zaman trafikteki diğer sürücelerin hayatlarını tehlikeye atmış olursunuz.

Hella farların Junyan gibi ucuz alternatifleri de mevcut ancak bunlardaki mercek son derece kalitesiz olduğu için kısa sürede kararıp performansında çok ciddi düşüş yaşadıklarını söylüyor kullanıcılar.

Diğer yandan hazır xenon kitleri de bir alternatif olabilir ancak hiç biri OEM ürünlerin kalitesine erişemeyecektir.

Xenon far donanımı benim de çok sahip olmak istediğim bir donanım ancak bu kadar masrafa girmek istemediğim için halojenle yoluma devam ediyorum. Bir sonraki aracım sıfır olursa ahtım var xenon opsiyonu ile alacağım :rolleyes:

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayene burası gibi işliyorsa. orijinalinde olduğu gibi yükseklik ayarlı, mercekli yapsanız bile geçmesi zor olur.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb.arkadaslar ilk ilandakinden vazgectim 7binden asagiya inmediler.suan yeni bir astra buldum fiyatini indirmis.bir öncekinden daha temiz fakat ekstralari az ve 2007 model astralarda hangi yildan sonra degisiklik oldu bazi arizalari düzeltilmis.http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=4427707