Astra H z16xer 80.000 Bakım

youssef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2008 1.6 easytronic aracımı astra h z16xer aracımı 75bin KM de aldım. Lpg taktırdım.

Araç şu an 79.000 kmde. 70bin bakımı Mayıs 2015 de yapılmış.

Periyoduk bakım yaptırmak istiyorumda. İnternetten set alsam 5-30 ve 10-40 2 adet farklı motor yağı görüyorum hangisini önerirsiniz ?

Ayrıca bakım işciliği ortalama nedir ben malzemeleri götürsem. Dikkat etmemi önerdiğiniz bir unsur ve önerdiğiniz bir servis var mıdır istanbul avrupa yakasında.

Teşekkürler şimdiden.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önceki bakımda hangi yağ kullanıldıysa o yağ ile devam etmenizi öneririm..

youssef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı almadan önce yapıldığı için bilemiyorum :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eğer son bakım yetkili serviste yapıldı ise büyük ihtimal 5-30 kullanılmıştır..

youssef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer son bakım yetkili serviste yapıldı ise büyük ihtimal 5-30 kullanılmıştır..

10-40 İLE 5-30 arasındaki fark nedir ? hangisi öneriliyor ?

Birde bosch servisinden castrol yağ + polen + hava + yağ filtresi için 250 tl fiyat aldım. İşte birde 101 nokta kontrolü yapıyor vs.

Böylemi yapsam yoksa 110 TL ye opel gm bakım seti alıp + işcilik mi verip yaptırsam bakımı ? ne önerirsiniz : )

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
5-30 daha ince bir yağdır.. 10-40'tan daha iyi bir yağ olduğunu söyleyebilirim.. İşçilik fazla tutacağını zannetmiyorum.. Bakım setinde tüm malzemeler GM ise mantıklı olur diye düşünüyorum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

youssef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-30 daha ince bir yağdır.. 10-40'tan daha iyi bir yağ olduğunu söyleyebilirim.. İşçilik fazla tutacağını zannetmiyorum.. Bakım setinde tüm malzemeler GM ise mantıklı olur diye düşünüyorum..

Ayrica bizim araçlarımız kaç lt motor yağı alıyor ?

Birde ben shell lerde petrol ofislerinde vs yağ değişim yerleri görüyorum. Oralar ucuz mu oluyor bir avantajı var mı ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-40 İLE 5-30 arasındaki fark nedir ? hangisi öneriliyor ?

Birde bosch servisinden castrol yağ + polen + hava + yağ filtresi için 250 tl fiyat aldım. İşte birde 101 nokta kontrolü yapıyor vs.

Böylemi yapsam yoksa 110 TL ye opel gm bakım seti alıp + işcilik mi verip yaptırsam bakımı ? ne önerirsiniz : )

110 tl'nin içinde hangi malzemeler var merak ettim. Sadece 4 litre yağ bile 150 tl civarı tutar.

Filtre grubu GM marka alırsanız, onlar bile 100-120 lira tutar.

Bosch'un filtreleri uyumlu ve onaylı. Verdikleri fiyatta iyi. Sabıkası kötü olmayan bir bosch servise gidilebilir. Eğer tanıdığınız bir usta yoksa hele, yetkili servise gitmiyorsanız Bosch car servise gidin derim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ayrica bizim araçlarımız kaç lt motor yağı alıyor ?

Birde ben shell lerde petrol ofislerinde vs yağ değişim yerleri görüyorum. Oralar ucuz mu oluyor bir avantajı var mı ?

4 litre alması lazım.. Eğer benzinliklerden yağınızı alırsanız oradaki yerlerinde ücretsiz olarak sadece yağı değiştiriyorlardı galiba..

youssef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110 tl'nin içinde hangi malzemeler var merak ettim. Sadece 4 litre yağ bile 150 tl civarı tutar.

Filtre grubu GM marka alırsanız, onlar bile 100-120 lira tutar.

Bosch'un filtreleri uyumlu ve onaylı. Verdikleri fiyatta iyi. Sabıkası kötü olmayan bir bosch servise gidilebilir. Eğer tanıdığınız bir usta yoksa hele, yetkili servise gitmiyorsanız Bosch car servise gidin derim.

opel gm sitesindeki z16xer için 90tl lik seti aldım.

Açıkcası motor yağını internette araştırdığımda hiç o kadar pahalı olanı bulamadım. sadece yağ filtresi bosch marka opel gm sitesinde. Hava ve polen motocar marka.

Ayrıca bosch servisinin koyduğu yağ olan 10-40 castrol yağda internette 65 tl olarak görüyorum 4lt. toplamda uyguna geldiği için kendim almayı tercih ettim internetten.