Astra H Yol Bilgisayarı Menzil Hesaplama Sorunu

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yol bilgisayarımın menzil değerlendirmesi yanlış. Yarım depoya yakın mazot varken menzili neredeyse 0 gösteriyor. Tam doldurduğumda 600km gibi rakam oluyor. Yolun durumuna, sürüşe göre Menzil artıyor, azalıyor. Sorun Hesaplamasında sanırım kalibrasyon gibi bir şey gerekli. Opcom cihazım var bununla yapabilir miyim? Yada bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tol bilgisayarında tüm değerleri sıfırlayıp oyle deneyin. ortalama yakıtı gidilen yolu vs tamamını sıfırlayın

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tol bilgisayarında tüm değerleri sıfırlayıp oyle deneyin. ortalama yakıtı gidilen yolu vs tamamını sıfırlayın

Hepisini sıfırlayıp ne yapayım anlamadım? Değerleri sıfırlayınca menzil değişmiyor. Opcom ile yazılımı güncelliyorum sonuç aynı. Hatta menzil biraz daha düşüyor.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanımına ve ortalama tüketime göre menzil düşer.kontak Açıp kapatın ya da 1-2 km yol yapın muhtemelen düzelecektir.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımcı olacak kimse yok mu arkadaşlar :confused: Bu durum canımı sıkıyor.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Bence bu bir sorun değil. Menzil hesaplaması aracın o anki tüketim değerine göre ortalama bir rakam verir. Örneğin yoğun trafikte 1 viteste gidin bir süre, bir depo ile 50km bile yazabilir.aynı yolda aynı yakıt ile düz yolda normal gidin o zaman menzil normale yakın değeri görürsünüz. Çeyrek depo ile 0 gösterdiği çok olur.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce böyle değildi. Depoyu Full dolduruyorum. Menzil 600 gibi görünüyor. Önceden 900 görünüyordu. Gittiğim yol, yakıt aldığım yer aynı. Opcom ile yazılım güncellemiştim. Ondan etkilenmişde olabilir ama yola göre menzil artma azalma oluyor çalışıyor. Sadece Totaldeki menzil ile sıkıntı var. Yani toplam menzili ayarlamıyor.

kerimaras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede durum normal.birde az mazot aldıgınızda yol bilgisayarını etkilemeyebiliyor.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede durum normal.birde az mazot aldıgınızda yol bilgisayarını etkilemeyebiliyor.

Durum normal değil ilk defa kullanmıyorum aracı ve böyle değildi. Dikkat ederseniz depoyu fulluyorum. Önceden böyle değildi