Astra h yağ seçimi

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba 140000 km 1.3 dizel Astra h aracımın bakımı geldi daha önce Castrol koyulmuştu sarsıntılı ve motor sesi yüksek olduğundan yağ değiştirmek istiyorum

Bu iki yağ arasında kaldım kullananlar sessizlik motor titreşimi hakkında yardımcı olurlarsa sevinirim

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2 yağ da çok iyi 1.3 dizel ise motulda specific senin araca uygun

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet dizel clean Efe ile specific arasında ne fark var
Efe dexos 2 benzinliler için dizeldede kullanabilirsin sorun yok ama direk o motorun kendi yağı sepcifictir yine efe kullanabilirsin

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eğer bakımı sık yaptırıyorsanız efe daha uyguna gelir fiyat olarak, specific ve liqui daha fiyatları biraz yüksek motul efeye göre. liqui çok uzun ömür veriyor yağına öyle biliyorum, eğer bakımı 15 binde yaptırıyorsanız liqui ve specific daha uygun olabilir. ben 9-10 binde sokuyorum bakıma ve motul efe kullanıyorum, memnunum.

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
eğer bakımı sık yaptırıyorsanız efe daha uyguna gelir fiyat olarak, specific ve liqui daha fiyatları biraz yüksek motul efeye göre. liqui çok uzun ömür veriyor yağına öyle biliyorum, eğer bakımı 15 binde yaptırıyorsanız liqui ve specific daha uygun olabilir. ben 9-10 binde sokuyorum bakıma ve motul efe kullanıyorum, memnunum.
Genelde 10 binde yaparım daha önce farklı bir yağ kullandınız mı ona göre farkı varmıydı

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende iki tane corsa var(1.3 cdti), ikisini de ikinci el aldım. içlerdinde hangi marka yağ olduğunu bilmiyordum. fakat alınca motul koydum şuan kullandığım araca, diğer corsa da (annemin aracı) başka bir yağ koydurmuşlar ne olduğunu bilmiyorum, ikisi arasında fark olduğunu söyleyebilirim. ayrıca kendi aracımın yağını ilk değiştirdiğimde de bir miktar rahatlama hissetmiştim araçta. özellikle motor ısındıktan sonra daha rahat akıyor araba bunu çok rahat hissedebiliyorum. başka bir marka kullanmadım o yüzden kıyaslayamam, fakat yazılan yağların üçü de kaliteli bence, bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. sadece sahte yağ olayına çok dikkat edin, ucuz diye atlamayın malın üstüne. güvenilir yerlerden almaya çalışın, ben yetkili bayiden elden teslim alıyorum. motulun sitesinden yetkili bayileri görebilirsiniz. liqui için ise zaten kendi sitelerinden satıyorlar. bir dahaki bakıma bütçe durumuma göre bende specific veya liqui deneyeceğim. ama aralarında fersah fersah fark olduğunu zannetmiyorum. bir de forumda mobil in 5w30 yağını koyanlarda vardı, onlarda memnun, ama kullanmadığım için bir malumatım yok

• Beğen
Tepkiler: Readerps

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Liqui moly kullanın cok kaliteli yağ motul yağları aşınma testlerinde başarısız
Shell,liqui moly ve petronas yağları güzel

• Beğen
Tepkiler: Readerps