Astra H vites

ScArC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 twinport astra h kullanıcıları, vitesleriniz nasıl geçiyor? soğuk ve sıcak, her hangi bi problemi olan var mı acaba?

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzman öenmli bir mevzu yağını bilen yerde (özel-yetkili) servislerde değişdirin. mutlakada ihmal etmeyin. milletinki öyleymiş benımkide olsun demeyin. rahatsız olduğunuz bir olay varsa hiç vakit kaybetmeden ilgilenin,ilerde sorun büyür.

ScArC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzman öenmli bir mevzu yağını bilen yerde (özel-yetkili) servislerde değişdirin. mutlakada ihmal etmeyin. milletinki öyleymiş benımkide olsun demeyin. rahatsız olduğunuz bir olay varsa hiç vakit kaybetmeden ilgilenin,ilerde sorun büyür.
bnm arabam duygusal mıdır nedir anlamadm bazen vitesleri yağ gibi geçiyor, bazen de kemikli geçiyor. hava sıcaklığından ziyade hava yağmurlu olduğu zaman motor soğukken çok nadiren 1 den 2 ye düşük devirde (mesela 1. vites 1500 devir iken 2 ye atınca) atarken tak die inceden vuruyor. dişliler çarpışmış gibi bi his oluo vites kolunda. acaba başka astra h lerde sorun nasıl die merak ettim. var mı kemikli geçişlerden şikayet eden veya soğukken herhangi bir problem yaşayan?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de 2. vitesden 3. vitese gecişte aynı seyi yapıyor
ben defalarca sikayetimi dile getirdim ama servis herhangi bir sorun olmadıgını beyan ettiler, hatta benim hatalı kullanarak debriyaj pedalına yeterli derecede basmamış olabilecegim gibi bir soylev de bile bulundular ( komik... )
bazen yapıp bazen yapmaması bunun sanzumandan degilde vites koruklerinden kaynaklanmasını daha kuvvetli hale getirdi benim gozumde
ama dizel araclarda viteslerin biraz daha kemikli oldugu bilinir ( ne diyedir anlamam )
vectra c de kullandım ama bu gibi bir takırıyla karsılaşmadım sadece zamanla vites kolunda bir gevseme oldu o kadar

Son düzenleme:

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 2 de giderken yokuşta 1 e takarken zorlanıodu götürdüm yağlayıp gönderdiler vites kutusunu

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende sadece geriye takarken cartt diyo

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de geriye takarken cart dio ama çok nadir oluyo. Eğer aceleyle takarsam oluyor. Başka bi sorun yok maşallah.

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de bazen, özellikle araba soğukken 1'den 2'ye geçişte vitesten atar gibi oluyor, ısınınca olmuyor.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geri viteste cartlatan arkadaşlar :), eğer debriyaja bastıktan 1-2 saniye sonra vitesi geçirirseniz cartlamaz...