Astra H Uzun Far Sorunu

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiçbir sağlık problemim yok. Yanımda oturan yolcular da aynı şeyleri söylüyorlar. Gece açık arazide resmen önünü değil de etrafı aydınlarıyor. Night breaker hiçbir çözüm sağlamadı. Sadece %30 oranında bi iyileşme var ki o da şehir içinde... Dediğim gibi, açık arazide (etrafta ağaç, dağ tepe vs. yoksa) aydınlatma berbat!

Lütfen ama lütfen ukalalık olarak algılamayın ama bundan önceki araçlarım Peugeot 407, Passat ve BMW 3.16 olduğundan mıdır nedir bilmiyorum ama farları saçma sapan bir araç Astra!

Mercekli olan farlarını denemediğim için yorum yapamıyorum ancak benim yorumum 2011 model sıfır alınmış bir otomobil içindir. Üstelik hava yastığı sayısının da 4'e indirilmesi opelin güvenliğe ne kadar önem verdiğini gösteriyor... Hele hele bir önceki araçta 11 hava yastığı varken!

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Ha bir de, sorununuz ile ilgili olarak, benim mercekli farlardaki(hareketli olduğu için) farların seviyesini ayarlayan ve aynı zamanda seviyeyi olduğu gibi korumasını sağlayan hareketli mekanizma'nın bozulup kırıldığı ve ayar tutmadığı aklıma geldi.

Acaba bu olabilir mi sorununuz? Bu mekanizma zarar görmüş/hatalı üretilmiş olup da, sabit tutamıyor olabilir mi ayarı?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benım önceki farlarım halojendi şu an bi-xenona geçtim ancak halojenler kötü değildi.Aydınlatması yeterliydi.

Ha bir de, sorununuz ile ilgili olarak, benim mercekli farlardaki(hareketli olduğu için) farların seviyesini ayarlayan ve aynı zamanda seviyeyi olduğu gibi korumasını sağlayan hareketli mekanizma'nın bozulup kırıldığı ve ayar tutmadığı aklıma geldi.

Acaba bu olabilir mi sorununuz? Bu mekanizma zarar görmüş/hatalı üretilmiş olup da, sabit tutamıyor olabilir mi ayarı?

Halojen farlarda öyle bir sistem yok...

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Mercekli farlardan bir görüntü

bixenon.jpg

Buna benzer resim eklerseniz belki daha iyi çözüm bulunabilir.