Astra H Titreme sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rocktor_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar
1 yıldır Astra h kullanıcısıyım. aracım 2005 elegance.
araçta beni rahatsız eden 2 sorunum var
pek fazla bilgim yok motor ve yürür aksam hakkında

1. Sorun : 100 ün üstüne cıkınca fren yaptığım zamanlar direksiyonda aşırı bir titreme ve frenlerde hantallık var.

2. Sorun : sol önden bir sürtünme sesi gibi bir ses geliyor bana bi yerlerinde yalpa yapıyor gibi geldi ( serçenin ötmesi gibi tiz bir ses :D )
ustaya götürdü babam bi yerinde bi boşluk oluştuğunu söylemişler tornaya falan sokmuşlar düzeldiğini söylemişler ama düzelmemiş. benim duyduğum sesi her ne hikmetse o usta geçinenler duymuyorlarmış.
ben diskler ve janttan şüpheleniyorum.

( geçen yaz rampa aşağı inerken aniden direksiyon hakimiyeti kayboldu.Ustamın söylediğine göre rot kolu yerinden cıkmış. sol ön takım orjinalleri ile değişti. değiştikten sonra sesi farkettiğimde değiştiren ustalar yeni parçalarda böyle seslerin normal olduğunu bi süre sonra parçaların alışacağını ve geçeceğini söylediler geçmedi . )

2 tane opel ustam var şaşmazda fakat benim ustalarımın ikiside çözemedi bu sorunları yeterli bilgiye sahip olmadıklarını anladığım için artık gitmeyide düşünmüyorum.

yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varmı bu konuda en azından fikirlerinizi istiyorum

Son düzenleme:

arcfoo3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladıgım kadarıyla o dedigin tiz ses yani firene bastıgında geliyorsa firen balatalalrından yapar sert balata kulanıyor san 2 disk lerini tornalattır balataları degiştirdikden sonra ses alıcanı sanmıyorum senin yazmış oldugundan cıkartıgım sonuç bu yalpalama gelince rotil ve viraj demirleri ve takozlarını kontrol ettir derim

Rocktor_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladıgım kadarıyla o dedigin tiz ses yani firene bastıgında geliyorsa firen balatalalrından yapar sert balata kulanıyor san 2 disk lerini tornalattır balataları degiştirdikden sonra ses alıcanı sanmıyorum senin yazmış oldugundan cıkartıgım sonuç bu yalpalama gelince rotil ve viraj demirleri ve takozlarını kontrol ettir derim

ses sorunu frenle alakası yok. 1. 2. sorun diye belirtmiştim :)

ses normalde 90 100 le giderken belli ediyor kendini. ama dinleyen anlıyor tabi farkedemeyebilir herkez

fren sorunu apayrı bişey. frene basınca direksiyon titriyor. araçta sağa sola çekme yok fakat geçen seneye göre daha çok titriyor 100 ün üstündeyken.
geçen yaz üstündeki continental lastkleri eskidiği için yeniledim kumho orjinal boyutlar. bununda etkisi olurmu acaba titremede ?

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frene basınca araç titriyorsa sorun disklerdir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyem ön tekerleri arkaya tak eger düzelmezse disklerinde problem var hatayi baska yerlerde arama..eger yine düzelmedi o zaman ön fren tertibati tek tarafli basiyor... tamir edilmesi lazim

Rocktor_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyem ön tekerleri arkaya tak eger düzelmezse disklerinde problem var hatayi baska yerlerde arama..eger yine düzelmedi o zaman ön fren tertibati tek tarafli basiyor... tamir edilmesi lazim

tamir edicek sağlam opelci arıyorum . ankarada tavsiye edebilceğiniz opelciler varmıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...