astra h tavan çıtası kapağı

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün arabayı yıkamaya verdim eve gelince bir baktım sol taraftaki çıta kapakları yok içinde kırıklar kardı büyük ihtimal tazyikli su vurunca fırlattı servisi aradım komple değiştiririz kapak satılmıyor 1800 tl diğince şok oldum saçma sapan plastik için bu kadar para çok fazla bu kapakları şu ana yaptıracak zamanım yok benım özel servis ustası ben yaparım dedi bir müddet sonra götürsem yağmurda filan çıtanın altı zarar görürmü kapak olmadan.Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben komple tavan raylarını söktüm. Güneşten dolayı kavlamıştı tazyikli suyla koptu siyah kaplamasının bazı yerleri.

Ayrıca port bagaj bağlantı kapaklarıda kırılmıştı.

Bir reklamcıdan artan pleksi parçalarından port bagaj ölçülerine göre pleksi kestirdim.

Komple tavan rayını ve pleksi parçaları siyah folyo ile kaplayıp yerine monte ettim.

Durum bu.

Yok ben parçayı alayım dersen . Kapaklar tek satılıyor. max 15-20tl dir tanesi. Ama uzun çıtanın fiyatını bilmiyorum pahalı olabilir.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu ben de yaşadım fakat ben kendim yıkarken çıkmıştı. Güneşte iyice gevriyorlar bir yerden sonra en ufak harekette tuz buz olabiliyorlar. O parça çok bi sıvı yalıtımı yapan parça değil hocam, yani o olsa da olmasa da altına su giriyor

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün arabayı yıkamaya verdim eve gelince bir baktım sol taraftaki çıta kapakları yok içinde kırıklar kardı büyük ihtimal tazyikli su vurunca fırlattı servisi aradım komple değiştiririz kapak satılmıyor 1800 tl diğince şok oldum saçma sapan plastik için bu kadar para çok fazla bu kapakları şu ana yaptıracak zamanım yok benım özel servis ustası ben yaparım dedi bir müddet sonra götürsem yağmurda filan çıtanın altı zarar görürmü kapak olmadan.Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yagmurda citanin alti zarar görür görmez diye bir konu yok cünkü cita sadece görsel onun alti tavan saci ve su kanali var o kadar..Yagmur yagdigi zaman su zaten citanin altina gecip su kanalindan akiyor , ben kendim söküp yapistirip boyadim araba 3 gün öyle gezdi hatta su kanalini tazyikli sicak suyla güzelce temizledim.Cita kapaginin altinda araba tavan bavulu montaji icin vida giris kanallari var o kadar, arabanin ic kismiyla hic bir baglantisi yok.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Bu konu yardımcı olabilir, folyolu resimlere bakabilirsiniz.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/110617-astra-h-tavan-citasi-boyanir-mi-2.html

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar zamanım olduğunda benim ustaya yeni kapak taktiracagim beni en cok sok edense o sacma naylon çıtaya 1800 lira çeken servis oldu triger v kayısı gecen baharda 750 ye değiştiren servis o hic önemi olmayan ve hic bir teknoliji içermeyen parcaya bu fiyat pes doğrusu baska bir yetkili servisi aradım oda kapak değişmez komple çıta değişecek 2000 dedi tey Allahım milleti parayı sokaktan topluyor sanıyorlar

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı benimde başıma geldi. 1 tanesi kırık şekilde aylardır geziyorum. Tek olarak satılıyor kapak ama bildiğim kadarıyla takmak için komple çıtanın sökülmesi gerekmiş ? bilen birisi var mı kendim sadece kapak alsam takabilir miyim

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
aynen kendiniz takabilirsiniz.
çok kalitesizinden almayın. zira yerine oturmuyor veya tam kapatmıyor.

tavan çıtasını ön cam ucundan sağa-sola esneterek kaldırın. zorlayabilir, korkmayın. klipsler baya sağlam tutuyor o yüzden zorlanıyor.

sonra kırık çıta kapaklarının çıta içinde kalan kısmını çıkarın yenisini takın.
çıkarıp takmak zor değil. bi bakışta mekanizmasını çözebilirsiniz, basit birşey.