Astra H Sunroof Su Sızdırma Sorunu

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak bölgesine çelik silikon kullanın.normal silikon salabilir zamanla.sarsıntı toz vs.sebeple

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Kaçak bölgesini bulsaydik oraya her türlüsünü yapistiririm lakin bulamadık gitti.yeniden hata tespitini yapmam lazım tavanı indirip beklicem 'taki bulana dek

muhammedkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar daha önce 97 model vectra cd aracımda başıma gelmişti aynı durum dikiz aynasını üzerinden su alıyordu sunroof filan bakımını yaptık ama nafile. iyi bir camcıya gittim anlattım durumu ön lastiklerim tel atmasından dolayı araçta oluşan sarsıntıdan camı üstten esnetmiş gözle görünmüyordu adamlar camı söktü yeniden tutkallayıp yapıştırdı sorun düzelmişti. iyi bir camcı işinizi kesinlikle çözer ve camda kırılmıyor tel yardımıyla söktüklerinde. geçmiş olsun

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
selamlar daha önce 97 model vectra cd aracımda başıma gelmişti aynı durum dikiz aynasını üzerinden su alıyordu sunroof filan bakımını yaptık ama nafile. iyi bir camcıya gittim anlattım durumu ön lastiklerim tel atmasından dolayı araçta oluşan sarsıntıdan camı üstten esnetmiş gözle görünmüyordu adamlar camı söktü yeniden tutkallayıp yapıştırdı sorun düzelmişti. iyi bir camcı işinizi kesinlikle çözer ve camda kırılmıyor tel yardımıyla söktüklerinde. geçmiş olsun
Teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştıkları için herkese.geçen kış yağmur yağdı kar.bile yağdı şu sızdırmadi.yazın bakım yaptım bu kış 2 kere.tavan indirip güya tamir ettik.
Benim on camdan kaçırıyordu söküp tekrar silikon yaptık.Lakin suyu her iki taraftan aynı kısımlarından alıyor bulunduğum yerde adamakilli sunrooftan anlayan yok.ustaya burda arkadaşların deneimlerinden yola çıkarak ben yol gösteriyorum. Arabadan soğutuyor bu arıza

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
ÜStteki fitilden dolayı kacırma durumu olabilir mi. sonucta 13 yıllık arac. Fitil cürümüş ise bunu nasıl temin edebilirim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç detaylı resim paylaşabilirsen fikir yürütebiliriz.belkide sunroof gideri tam açık değildir yarım açıktır birikince su alıyordur.su şişesiyle suyu dök sunroof boşluğuna boşlukta akar gibi akmalı buna da bi bak olmazsa.veya sunroof gideri hortumu yırtık olabilir.vs vs.

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Birkaç detaylı resim paylaşabilirsen fikir yürütebiliriz.belkide sunroof gideri tam açık değildir yarım açıktır birikince su alıyordur.su şişesiyle suyu dök sunroof boşluğuna boşlukta akar gibi akmalı buna da bi bak olmazsa.veya sunroof gideri hortumu yırtık olabilir.vs vs.

Hortumuda yerinden cıkarmak icin ısıttık zor bela cıkarmıstık.Kalın bir hortum delindigine pek ihtimal veremedim. Su dökme işini bayagı denedim akıyor giderin diger ucundan cıkıyor. Sıcak su ilede denedim belki yarım acıktır diye yine berrak su geldi. Her ne olduysa o bakımda oldu. Kapalı olan gediği açmış olmalı ki o gunden sonra aktıkca aktı. (Bakım hic yapılmamıs iki avuc dolusu pas söktüydük)
Suyun aktıgı yerleri cektim
https://resmim.net/f/wFYFHv.jpg
https://resmim.net/f/8QqdwJ.jpg
https://resmim.net/f/dsCegP.jpg
https://resmim.net/f/VpiSSz.jpg

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavanı her türlü sökeceksin zaten.söktükten sonra gidere bolca ardarda su dök.en güzeli hortum ile su tut yavaşça aksın sıçratmadan.ve iyice gözlemle bakalım.yani tavan söküldükten sonra rahatlıkla bu tespiti yapmanız lazım.ben gider borusunu hatalı takmış olabileceğinizi düşünüyorum.bakın sunroof ta fitil falan hikaye ordan kaçırmaz.sunroof un içi havuz gibidir su o boşluğa dolar ve giderden düzgünce boşalır boşalamazsa sızdırır.mantık bu yani.

srkndndr

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
tavanı her türlü sökeceksin zaten.söktükten sonra gidere bolca ardarda su dök.en güzeli hortum ile su tut yavaşça aksın sıçratmadan.ve iyice gözlemle bakalım.yani tavan söküldükten sonra rahatlıkla bu tespiti yapmanız lazım.ben gider borusunu hatalı takmış olabileceğinizi düşünüyorum.bakın sunroof ta fitil falan hikaye ordan kaçırmaz.sunroof un içi havuz gibidir su o boşluğa dolar ve giderden düzgünce boşalır boşalamazsa sızdırır.mantık bu yani.

Tavanı indirdik hortumu aldık sırayla malesef bir türlü akmadı. Yagmur yagdırır gibi yaptık 1 saat bekledik yine sonuc aynı. Sorun yıkadıgın zaman yahut hortum tutunca gelmiyor yagmurda noluyorsa o zaman sızma yapıyor. Tahliye borusu bayagı saglam malzemeden yapmıslar takılmasında da beraber taktık. Her sey mantıga uygun lakin sızıntının sebeplerinden birini bulduk diğeri kaldı. Musait vakitte götürüp aracı bırakcam . Umarım yagmur yagarda sorunu buluruz.