astra h sis farı ve 3. stop lambası değişimi

masumfirari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar. ben de 2010 astra h sedan var. ön iki sis farının da camları kırıldı.birinde kediye çarptım.sol sis komple düştü.ikincisi de kaldırıma çarptı.2sini de netten komple aldım.değişimi nasıl oluyor? basit birşey mi yoksa ön tampon ızgara sökülüyor mu?

3. fren lambası da arız verdi yanmıyor.diğer ikisi sağlam.ama yol bilgisayarında hiç ikaz vermedi.onun tamiri oluyor mu yoksa o da komple mi değişecek? malum bunların yan sanayisi yok.orjinalinin fiyatı da nette 350den başlıyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar. ben de 2010 astra h sedan var. ön iki sis farının da camları kırıldı.birinde kediye çarptım.sol sis komple düştü.ikincisi de kaldırıma çarptı.2sini de netten komple aldım.değişimi nasıl oluyor? basit birşey mi yoksa ön tampon ızgara sökülüyor mu?

3. fren lambası da arız verdi yanmıyor.diğer ikisi sağlam.ama yol bilgisayarında hiç ikaz vermedi.onun tamiri oluyor mu yoksa o da komple mi değişecek? malum bunların yan sanayisi yok.orjinalinin fiyatı da nette 350den başlıyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bildiğim kadarıyla ön sislerin değişmesi için tampon sökülmesi gerekiyor.
tampon sökmeden monte etmek çok zor çünkü vidalar çok ters yerde, aracın altına yatıp sökmeye çalışmıştım ama tornavida girmiyordu, kör bi noktadaydı. bi de alyan vidalı olduğu için alyan anahtara ihtiyacın olacak.
benim sis farlarının da camı kırılmıştı, sökemediğim için camın bombeli kısmını kırıp plexi levhadan kestirdiğim oval plastikleri silikonla yapıştırmıştım. çok pahalı çünkü sis farları :)
3.stop lambası için bi fikrim yok malesef.