Astra H sigorta sorunu

cnps

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2009 model Astra H 1.3 CDTI Easytronic aracım var. Geçtiğimiz haftalarda F hatası aldım, araba çalışıyordu ama gitmiyordu. Özel serviste şanzımanın hidrolik ve aktüatör yağlarını değiştirdiler. Bu arada, ek bilgi olarak kornam da bozuktu götürmüşken cim modülünü de tamir ettirdim.

Arabamı ertesi gün almaya gittiğimde, yine F hatası gördüm. Usta, şoför kapısı açıldığında bujilerin kızdırma sesinin gelmediğinden yola çıkarak sigortanın attığını buldu ve yenisini taktı, araç düzeldi. 2 gün normal çalıştı.

Sonrasında iş dolayısıyla şehir dışına çıktım, araba 1 hafta yattı. 1 hafta sonra çalıştırdığımda yine F hatası aldım.(Hata kodu ECN 170008 - Şanzıman Kontrol Modülü hatası) Akşam tekrar denemek için çalıştırdığımda bujilerin kızdırma sesinin gelmediğini farkettim(sabah bu ses vardı). Sigorta yine atmıştı.

Pembe renkli küçük 30A - 32 V luk sigortadan alıp taktım, düzeldi.

Sizce arabanın sigortası niye atıyor? Aküde bir sıkıntı olabilir mi? (Eski sahibi akünün aşağı-yukarı 3 yıllık olduğunu söyledi)

Ayrıca, bugün yeni sigortayı taktıktan sonra dur-kalk, motoru durdur-çalıştır şeklinde test yaptım bir süre. Bir denemede marş tam basacakken durdu ve göstergede ESP işareti yandı. Anahtarı çıkarana kadar sönmedi.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Zayıf akü saçma sapan arıza ışıklarına sebep olabiliyor. Akü ve şarz kontrolü yaptırabilirsiniz