astra h sehir halindeyken uyarı ısıgı...

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadslar bnede 1.3 dızel astra h var dun aksam istanbuldan ankaraya sehir halinde iken arabanın ikaz ısıgı yandı ve araba devir aldı ama hız almadı... otoban oldugu ıcın saga cektım bır sekıl arabayı stop ettım tekrar calıstırdım ıkaz ısıgı kalktı araba normal sehır halıne geldı daha sonra aynı olayı tekrarladı tekrar saga cektım bır sekıl kıtapcıgı arastırdım ve motor elektırıgı kesmesı tarzında yazı vardı bak sayfa 190 :) kıtapcıkta neyse hemen yol asıstanse ı aradım opelın geldıler 20 dakıka sonra fılan arabayı sakaryadakı opele cektıler sonra aksam o saatte eleman geldı arabayı makınaya bagladı ve abı arabanın basınc ayarında dusus oluyor ondan kaynaklanıyor bır ıkı nedenı olabılır onun ıcın arabayı ıncelemye almalıyız dedı ama sbh anca olacaktı dedım ank gıtsem bırsey olurmu olmaz sadece ole bırsey olursa arabayı stop ettırıp tekrar calıstırman gerekıyor dedı...
neyse ank geldım ole bır ıkı kere daha yaptı aynı sorunu...bugun servıse gostercem ınsh buyuk bır sorunu yoktur aracın garantısı var ama ınsan ıstemıyor bole bır sorunla daha onceden karsılasan oldu mu ??

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben... okursan linkteki konuyu bel ki yararı olur... bi de MAP sensörü diye birşey kurum bağlamış bugun temizlettim...http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=20165&highlight=nihayet+yolda+kald%FDm

gecmıs olsun oncelıkle sen ıyı atlatmıssın ama benımkındekı olay galıba farklı cunku araba calısıyor devırde cok ıyı alıyor ama hızda kesme yapıyordu... sakarya opelde makınaya baglayan arkadas basınc dusmesınden bunun bırkac nedenı olabılecegını soledı mazotla alakalı bır olay olmadıgını soledı bakalım gıdelımde servıse neden kaynaklandıgını anlayacagız..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bana da hava akış debimetrisi gibi bişey dedilerdi ...sonra bu yakıttan oldu ...akabinde EGR den de sorun yaşadık ...bi de en son MAP sensörü denilen ve turbonun işin planlayan bir parça kurum yaptı onu temizledik dediler... yani yılan bilene sıkıldı bu hikayeyi dinlemekten...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadslar bnede 1.3 dızel astra h var dun aksam istanbuldan ankaraya sehir halinde iken arabanın ikaz ısıgı yandı ve araba devir aldı ama hız almadı... otoban oldugu ıcın saga cektım bır sekıl arabayı stop ettım tekrar calıstırdım ıkaz ısıgı kalktı araba normal sehır halıne geldı daha sonra aynı olayı tekrarladı tekrar saga cektım bır sekıl kıtapcıgı arastırdım ve motor elektırıgı kesmesı tarzında yazı vardı bak sayfa 190 :) kıtapcıkta neyse hemen yol asıstanse ı aradım opelın geldıler 20 dakıka sonra fılan arabayı sakaryadakı opele cektıler sonra aksam o saatte eleman geldı arabayı makınaya bagladı ve abı arabanın basınc ayarında dusus oluyor ondan kaynaklanıyor bır ıkı nedenı olabılır onun ıcın arabayı ıncelemye almalıyız dedı ama sbh anca olacaktı dedım ank gıtsem bırsey olurmu olmaz sadece ole bırsey olursa arabayı stop ettırıp tekrar calıstırman gerekıyor dedı...
neyse ank geldım ole bır ıkı kere daha yaptı aynı sorunu...bugun servıse gostercem ınsh buyuk bır sorunu yoktur aracın garantısı var ama ınsan ıstemıyor bole bır sorunla daha onceden karsılasan oldu mu ??
pompanın arkasındakı basınc ayar valfıne pislık gelmıs namussuz çok hassa 0.0 2 mm çapındakı pislıkten etkılenıyor saten pisliği gözle göremıyoruz mercekle bakıyoruz. temızlenırse duzelır aynı zamanda yakıt fılıtresıde değişmeli

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oha diyecem ayıp olcak okadar hassas parçanın o araçta ne işi war pardon sonuçta yakıtta pislik olması çok rastlanan bişi

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı bende de oldu rail'den kaynaklanıyormuş değiştirdiler şuan sorun yok

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bendede var. benim 2001 astra benzinli. araba gaz yemiyodu ve arıza ışığı yanıyodu. aynı şekilde sağa çekip stop edip tekrar çalışınca düzeliyodu. makinaya bağladılar bende bobin arızası verdi. neyse değiştirdim düzeldi derken 2 gün sonra yine aynısını yaptı. bu seferde kurum yapmış abi silindir kapağını açacaz dedi. bende inanmadım çıktım :) araç 60.000 de sonrada benzinden olabileceği aklıma geldi her zaman aldığım istasyonu değiştirdim. ve maşallah sorunum bitti ve arıza ışığıda kendiliğinden söndü..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oha diyecem ayıp olcak okadar hassas parçanın o araçta ne işi war pardon sonuçta yakıtta pislik olması çok rastlanan bişi
o arac da değil tum yenı nesıl dızellerde aynı sıstem söz konusu:) yok ben gelemem dıyorsan alacan bı eskı model jetta yola devam:)

hyatt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir üstü bobin tıkanıklığı