astra h pioneer double din yardım gerekli

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 2007 astra h gtc aracımdaki cd30 mp3 ü pioneer avh-p8450bt ile değiştiricem fakat kablolarda sıkıntı yaşıyorum şuan.

öncelikle pioneer soketinde ;
sarı kablo
kırmızı kablo
turuncu kablo
tam olarak neye yarar?
hepside + ya baglanıcak ama hangisi aküye hangisi kontağa bağlanıcak?
aküden kablo çekmek gerekiyormu?
turuncu kablo parklara bağlanıcak sanırım fakat parkların kablosu arabada cd30 soketinde mevcutmu mevcutsa hangisi?
cd30 un soketindeki kırmızı + kabloda elektrik devamlı varmı kontaklamı aktif oluyor?

cd30mp3 teki can high,can low,cs+,cs- ne anlama geliyor?

birde anten güçlendirici bi alet aldım bundada bi kablo var elektrik bağlanıcak fakat + mı - mi o yazmıyor.

bu konuda deneyimli bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum... teşekkür ederim şimdiden.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
pioneer ı aldıysan sokete ait şema zaten cihazın üzerinde ve kitapçığında bulunur.
aküden kablo çekmek gerekmiyor.
parklara bağlanan herhangi bir kablo olmaz o sokette.
orjinal kablolarını kesmek istemezsen bu iş için ara kablolar ve soketler satılır.
bağlantı işlemini kendin mi yapacaksın? sorularının içeriğine bakarak mesleği bu iş olan birine montaj yaptırmanı öneririm.
ayrıca montaj için çerçeveye ihtiyacın olacak.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
can high....Orta hiz programlama ve haberlesme kablosu
can low.....Orta hiz programlama ve haberlesme kablosu
cs+..........center speaker
cs-...........center speaker

bunlar budur, akuden gelen kablo kirmizi, sase kahverengi, kontak 12v u anten sinyalinden alicaksin onunda rengi yanlis hatirlamiyorsam beyaz-mavi idi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar için teşekkür ederim. daha önceki aracıma her türlü tesisat baglıyordum amfi teyp bas ıvır zıvır fakat astradan çekiniyorum biraz. beyin fazladiye korkuyorum açıkçası :) aracın orjinal soketini ve kablolarını kesmedim ona uyan bir soket aldım ve bu soket üzerindeki kabloları pioneerin soketindeki kablolara ekliyorum. onlardada haliyle farklılık mevcut.
bu arada çerçeve ve kızakta aldım pioneer direk girmiyor cd30 un yerine :(
pioneerin kitapçığında turuncu kırmızı ve sarı kablo için herhangibir açıklama mevcut değil oyüzden deneme yanılmadansa tam bir iş yapmak istiyorum.
ayrıca aldığım sokette siyah (-) ve sarı (+) kablo var sadece ve bunlar orjinal sokette kahverengi (-) ve kırmızıya (+) karşılık geliyor. cs+ ve cs - nin karşılığı boş kaldıki onlara gerekte yokmuş anladığım kadarıyla.

kolega35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca Can H ve Can L uçlarının da boş kalması gerekir.Çünkü onlar Can Bus haberleşme sisteminin data uçlarıdır.CD30'da direksiyon kumanda butonlarını çalıştırırlar.Ancak almış olduğunuz Pioneer Can Bus ile değil de analog olarak kontrol edildiğinden kumanda butonlarınızı kullanamayacaksınız.

sinan1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

8660pioneer_AVH-P8450BT.jpg
Ayrıca Can H ve Can L uçlarının da boş kalması gerekir.Çünkü onlar Can Bus haberleşme sisteminin data uçlarıdır.CD30'da direksiyon kumanda butonlarını çalıştırırlar.Ancak almış olduğunuz Pioneer Can Bus ile değil de analog olarak kontrol edildiğinden kumanda butonlarınızı kullanamayacaksınız.

Kolega35 bey,
kusura bakmayın ama biraz ........sınız.Arkadaşımızın teybinin arkadan resmini pioneer'ın resmi internet sitesinden indirdim buraya ekliyorum.Resimde sağ alt köşede görünen W/R girişi teybin araçtaki direksiyon kumandasıyla uyumlu çalışacağının bir göstergesidir.Can bus sistemiyle alakalı yazdıklarınız tamamen hikaye.Can bus sistemi teybe özgü bir şey değil araca özgü birşeydir.
Buradan Yener kardeşime sesleniyorum benimle iletişime geçsin o teyple aracın direksiyon kumandasını çalıştırayım.
Öyle,teybin analog,direksiyon kumandasıyla çalışmaz gibi yanlış bilgilerle insanların kafasını karıştırmayın.
Eğer Yener kardeşim iletişime geçerse 1 hafta içinde buraya kumandasını kullanabildiğini yazacak.
Herkese saygılar sunuyorum ve insanlara bilmedikleri konularda eminmiş gibi yazılar yazmamalarını tavsiye ediyorum.
[/IMG]

Moderatörün son düzenlenenleri:

cupido

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum Kurallarımız
Amaç: Opel Markasının Kalitesi ve Güvenine paralel şekilde Elit ve Seçkin bir yapıyla, her alanda kurallara uyan aktiviteler yapıp gayriresmilikten uzak olarak Tüm Opel Severler arasında yardımlaşmak...

01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Kolega35 bey,
kusura bakmayın ama biraz ........sınız.Arkadaşımızın teybinin arkadan resmini pioneer'ın resmi internet sitesinden indirdim buraya ekliyorum.Resimde sağ alt köşede görünen W/R girişi teybin araçtaki direksiyon kumandasıyla uyumlu çalışacağının bir göstergesidir.Can bus sistemiyle alakalı yazdıklarınız tamamen hikaye.Can bus sistemi teybe özgü bir şey değil araca özgü birşeydir.
Buradan Yener kardeşime sesleniyorum benimle iletişime geçsin o teyple aracın direksiyon kumandasını çalıştırayım.
Öyle,teybin analog,direksiyon kumandasıyla çalışmaz gibi yanlış bilgilerle insanların kafasını karıştırmayın.
Eğer Yener kardeşim iletişime geçerse 1 hafta içinde buraya kumandasını kullanabildiğini yazacak.
Herkese saygılar sunuyorum ve insanlara bilmedikleri konularda eminmiş gibi yazılar yazmamalarını tavsiye ediyorum.
[/IMG]

cevap verirken karşıdakini rencide edecek cevaplar vermeniz biraz ayıp burda her kez her şeyi bilmiyor fikir yürütüyor yada bildiği varsa paylaşıyor yanlışsa öğreniyor ama uslu buy la bence sizin yazdığınız cevap karşıdakine rencide edecek şekilde olmuş

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Forum Kurallarımız

Kolega35 bey,
[/IMG]

bu mesajdan sonra o islemi bedava yapcak olduktan sonra bile yener bey size gelmez en azindan bir opelim.net uyesine bu yakisir, Usluba bak hele :cool:

Ilk mesajinda ticari faliyet :sulanma:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birkaç gündür internetten biraz uzaktım kusuruma bakmayın. yardım etme çabalarınızdan ötürü teşekkür ederim. yıllardır bu forum ve bu forumdaki yardımlaşmalar sayesinde sanayilerde veya kendim araçlarımın birçok işini hallettim hallediyorumda.
birbirimizi kırmamızın hiçbir zaman faydası olmaz olmayacaktırda. tartışmak çok güzel bilgileri paylaşmak bilmediklerimizi yada yanlış bildiklerimizin doğrusunu öğrenmek ki hiç görmediğimiz insanlardan bu faydayı görmek çok çok daha güzel...
lütfen rica ediyorum burdaki birlik beraberliğimizi yardımlaşmalarımızı anlık sinirlenmelerle yok etmeyelim...
opelim.net yıllardır saygı sevgi çerçevesinde bunca üyeye hizmet verdi veriyorda...
bence bunları göz önünde bulunduralım...
cevaplarınız için çok teşekkür ederim...