astra h lpg problemi...

arkadaslar yolda test yaptık ve tekleme sorunu düzeldi ancak gaza gecişte ve 3. viteste 1200 rpm de gaza yuklenince ufak bi teklemesi var.sanırım bujiler değişince o sorunda ortadan kalkıcak araba 30000 de ve bujiler hiç değişmedi usta o da bujilerden olması gerekir dedi.fikirlerinizi bekliyorum...tesekkurler...

arkadaslar yolda test yaptık ve tekleme sorunu düzeldi ancak gaza gecişte ve 3. viteste 1200 rpm de gaza yuklenince ufak bi teklemesi var.sanırım bujiler değişince o sorunda ortadan kalkıcak araba 30000 de ve bujiler hiç değişmedi usta o da bujilerden olması gerekir dedi.fikirlerinizi bekliyorum...tesekkurler...

3.vitesde 1200 devir az değil mi? bu benzindede tekleme yapmazmı?

az tabiki ama benzinde tekleme yapmadan kurtarıyor madem sıralı sistem onda da aynı olsun istiyorum tabiki biraz ayrıntı ama basarı ayrıntılarda gizlidir onu da hallettik sayılır su an iyi.bazen dönüşlerde vites değiştirmiyorum ve gaza basıyorum o zaman bile aynı performansı vermeli benzinliyle bence...

hoca en başta biraz böyle kıllıklar oluyor ama sonra gayet güzel geliyor hayat insana :)

şamandıra olayına gelince .. depoyu dolduruyorum 10 km gidince ilk ışık az daha 2. 3. derken son kırmızı ışık yanarak 200 km gidecek oluyorum nerede ise.. zaten bitse bile sorun değil benzin var ama 10 kere falan aynı paraya yakıt alınca zaten ortalama kac km gidebilecegini biliyorsun ve şamandıraya falan bakmana bile gerek kalmıyor sürekli sıfırladığın km sayacına bakıyorsun sadece misal 50 ytl ile 310 km gidiyorsun diyelim sürekli aklında 310 km oluyor ve ona göre gaz alıyorsun falan o çok önemli değil yani rahat ol..

gazın filitresine baktır derim. aynı sorun bendede olmuştu filitreyi değiştirdim kendine geldi.

araba benzinlide böyle yapıyor gazlada böyle yapsın diye düşünürsen hata yaparsın, araç benzine göre dizayn edilmiş sonradan ek montaj yapıp orjinali gibi olsun diyorsan olmaaz bunu aklından çıkar.
başka konularda da yazdım düşük devirlerde ve düşük viteslerde benzinde verdiği konforu vermiyor gaza geç tepki verip aşırı tepki verebiliyor bunu istemezsen basınç ayarını düşürteceksin bu seferde araç çekişten düşer lpg nin amacı ekonomi sunmasıdır konfor değil

Geri