Astra H küllük kapağı sorunu

mertkubatm

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
İyi günler. 2012 Astra H aracımda bulunan küllük kapağı normalde yavaş şekilde açılır ve kapanırdı. Bir süre sonra bu özelliğini kaybetti ve sert bir şekilde açılmaya başladı. Sorunu aradığımda ise mekanizmada bulunan çarklardan bir tanesinin kırılmış olduğunu gördüm. Yardım talebim, küçük çarkın varsa adı veya kodu. Sanırım internette yok, kodu veya adı varsa 3d yazıcıdan çıkarmayı düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler

WhatsApp-Gorsel-2023-04-26-saat-22.33.2774396950ac9952c2.jpeg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu gibi trim parçaları genellikle komple satılıyor(Muhtemelen Küllük ile beraber)...Bence Çıkma bulma şansınız yoksa en iyisi 3D yazıcıdan çıkarmak...Artık bir çok kullanıcı bu gibi trim parçaları 3D yazıcıdan çıkarıyor...

• Beğen
Tepkiler: mertkubatm

mertkubatm

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bu gibi trim parçaları genellikle komple satılıyor(Muhtemelen Küllük ile beraber)...Bence Çıkma bulma şansınız yoksa en iyisi 3D yazıcıdan çıkarmak...Artık bir çok kullanıcı bu gibi trim parçaları 3D yazıcıdan çıkarıyor...

Küçük bir parça için komple parça almaya gerek yok, dediğiniz gibi 3d yazıcıdan baskı almak en mantıklısı ama parçayı yazıcıya aktarmak için gerekli ölçüleri bulamıyorum bir adı veya kodu olsa çok iyi olacak. Elimdeki parçada kırık ve bir dişi eksik ölçüm yapacak alet de yok malesef.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İnternette bu işi yapan kişilerden yardım alabilir veya bastırabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: mertkubatm