astra h korna çalmıyorsa takılıyorsa nedeni buyrun!!!

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kornam tutukluk yapıyor bazen gün boyu çalmıyordu bazende kafasına göre çalıyordu.Servis,özel servis, oto sanayi elektrikçileri gitmediğim yer kalmadı.Araba bir gün sonra muayeneye gidecekti.Kornadan denildi değiştirildi nafile.Her usta inatla cim değişecek diyor fiyat 900+100=1000 ytl ortalama fiyat veriyor.Lanet olsun tech2 cihazda cim modülü arızası göstermediği halde cim modülü arızası deyip parça değiştirecekler.Sanayinin dışında bir arabanın zor girebileceği kadar küçük derme çatma bir dükkana gittim.Tecrübeli olduğu her halinden belli ustaya kornam çalmıyor dedim.Bakalım ne yapacak dedim.kornanın değiştiğini sorunun kornadan olmadığını söyledim.Direksiyonun üstünden airbagi kaldırdı,direksiyondaki kumandalarıda çıkarttı.Direksiyonu çıkartmadan direksiyon üstündeki parçaları kontrol ederken Ses açma kapama ve şarkı atlatma tuşlarının olduğu kumandaya giden bir kablonun kornayla bağlantılı olduğunu tespit etti.Bu sağ kumandayı çıkarttığında korna çalmıyordu.Sorun bulunmuştu çıkmacıya 80 + usta 15 istedi ben 20 verdim artık kornam takılmıyor.
Okuduğum korna sorunlu yazılarda direksiyonu çevirince ses artıyor yada azalıyor şarkı atlıyor kornam çalmıyor yada tutukluk yapıyor gibi sorunların nedeni direksiyonun üstündeki sağ kumanda tuşu.
Cim değişecek 1000 ytl diyenlere birde bu olayı anlatın belkide sorununuz 100 ytl ye halledibilecek.
Aynı olayı şu anda debriyajı kullandığımda gelen sestede yaşıyorum yine ustalar ağız birliği etmişcesine VOLAN+BASKI BALATA+BİLYE diyorlar.Volanda sorun olsa araba marş kaçırır yada hiç çalışmaz.Baskı balatada balata aşınabilir ancak baskı çok dayanıklıdır uzun yıllar dayanır.Çoğu zaman %90 balata+bilye değişimi debriyaj sorununu çözer.Yarın aracımı ustaya vericem ancak her aşamasında başında bulunucam.
AYRICA ASTRA 1.3 CDTİ İÇİN SÖYLÜYORUM BENCE ARABA SÜPER ANCAK USTALARIN ÇAKALLARINA DİKKAT DİYORUM.......!!!!!!!!

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem bendede oluyo zaman zaman, üç dört sert darbeden sonra düzeliyor.
Ne biliim 3yılda çok soğudum bu astradan.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak etme diğer markalarında opelden aşağı kalır yanı yok arıza konusunda,birazda kullanımla ilgili bir durum bence.Kullandığımız aracı değiştirmek çözüm diil.Tamir edince bir zarar satınca iki zarar edersin.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustamın dediğini yazıyorum:''astra h lar piyasaya (yani tamirciye) yeni düştü (garantiden çıktı) parça fiyatları pahalı.'' Yani iki sorun var birincisi tamircilerin bu durumu çıkar amaçlı kullanmaları,ikincisi yan sanayi parçanın piyasaya çıkmamış olması.Kısacası yeni araçtada garanti elbet bitecek yine aynı sorunları yaşıycaz.Satmak yeni almak çözüm değil.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astralardaki volant sabit olmadığından vibrasyon titreme vs. yapabilir o yüzden volanttaki oynak göbek zamanla aşınıyor ama marş kaçırmaz yanlışınız var... ayrıca baskılar içinde çok sağlam diyorsunuz ben çok gördüm baskı parmaklarını kıranı debriyaj kazık gibi oluyor...bilyada çabuk bozulabilir .. baskı ve balata sağlam olsa dahi balata yanabilir baskı diskinide ayna gibi yapabilir değişmesi gerekir... ama korna muhabbetinize bişi diyemem bi fikrim yok...

poyrazilker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 haftadır Parkları veya kısaları yaktığımda Kornam Çalmıyor.Kısa veya Parkları Komple Kapattığımda Kornam Çalıyor. Bu işlem daha önce olmuyordu.Daha öncesinde bazen Parkları yaktığımda çalıyordu . ilerleyen zamanlarda yaktığımda artık hiç çalmamaya başladı fakat komple kapattığımda korna çalıyor yani kontağı açtığımda ve arabayı çalıştırdığımda kornada problem yok parkları veya kısaları yaktığımda kornam çalmıyor.

Servise gidip sorduğum bir sürü teforrahat sölediler yok direksiyonu sökecez yok bir memneyi söküp deneyecez olmazsa kabloları değiştirecez vs. vs... anlayacağınız.

Yeni Yazılım mı yüklesek yoksa taşeron sağlam bi ustaya mı göstersek en mantıklısı

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cim modülü arızası bende de oldu yetkılı servis hemen parça degişecek dedı opel gerçekten ayrılma elektrikci bir arkadaş vardı o özel servis açmış ona gıttım ve airbag, söktü kısa devre yaptırdı ordakı soketi sorun çözüldü arıza gıttı herşey normal :) usta var usta var :)

lord1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu konuda bende çeşitli servislerle görüştüm ve internette de araştırdım ancak kesin bir çözüm bulamadım desem yeridir. ha parça değiştirmeden hatta hiçbirşekilde aracınıza dokunulmadan bir çözümü var oda gösterge ışıklandırmasını kısmanız. gösterge ışıklandırmaları, farları ve sis farını açtığımız tuşun yanında bulunuyor. onları kıstıktan sonra farlarınız açık olsada kornanız çalışıyor. tabi bu benim için bi çözüm değil halen sorun, elbet bigün bulucaz tamamen çözümünü :)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapan ustanın eline saglık.

ankarada bide sokak baslarında duran işyeri olmayan ustalar vardı

yok fiyatına akıl almaz işler yapıolardı ve onlardaki hızı en tanınmıs ustada bile görmemiştim.

elektrik işlerini yaptırdıgım bi usta vardı gecenlerde sokakta aradım bulmadım aradım yetkili bir honda servisi kapmıs onu pazar günü gelirim yaparım diyordu.

insallah karsımıza hep pratik güvenilir ekonomik ustalar çıkar.