Astra h klima miknatisi

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima kompressörünün değişmesi gerektiğini söyldi ustam...sebebi ise klima mıknatısının artık görevini yerine getirmicek duruma gelmesi.yani kasnağı kitleyen mıknatısın kasnakla arasının iyice açılması.klima kompressörü sıkışıp mıknatısı ileri itiyomuş.acaba kopressör değişmeden tamiri olabililirmi.çıkma klima kopmressörüne bile 350 ytl çektiler.yaz geldi tatile gidicez en aşağa 2500 km yol yapıcaz klimasız çekilmez o yollar.klima şu anda çalışıyor ama fazla dayanmaz dedi usta...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o usta nerde ise o işi bıraksın kardeşim yolun aydından geciyosa uğra bana tatile giderken ben o mıknatısı yapayım yada söktürün yollayın yapıp yolluyayım size geri...

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok saol setapxxx...valla su anda klima çalışıyor bozulana kadar da binicem...marmaris taraflarına gçicem ordan izmir falan.marmaris izmir arası bozulursada bozulmasada uğrarım geçerken.yani klima komressörü hangi sebepden bozuluyo yani bu mıknatısmı bozuo anlamadım valla...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde mıknatıs bozulur..ama kompresör öle hemen bozulmaz zamanla bozulur.oda kompresörü seyir halinde iken acınca bozulur..motor rolentide olması gerek acıp kapatmak icin..cok hassas bi konu

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklısın.mıknatıs kasnaktan 2-3 cm açıkta.oda kasnağa baskı yapması için gerekli diye tahmin ediyodum...evet benim arkdaşımın babası kesinlikle debriyaja basıp klimayı çalıştırırdı yaa bu adam ne kıl diodum demekki bi bildiği varmış

benfenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde mıknatıs bozulur..ama kompresör öle hemen bozulmaz zamanla bozulur.oda kompresörü seyir halinde iken acınca bozulur..motor rolentide olması gerek acıp kapatmak icin..cok hassas bi konu
merhaba söylediklerinizi açarmısınız? benim anladığım eğer klimayı çalıştırmak istiyorsak rolentidemi çalıştıralım?:confused:

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba söylediklerinizi açarmısınız? benim anladığım eğer klimayı çalıştırmak istiyorsak rolentidemi çalıştıralım?:confused:
Evet, bende merak ettim, bu sorunun cevabını.

İklim kontrollü otomatik klima var, yanlış hatırlamıyorsam aracımda.

Biraz benzin yaksın hiç kapatmayalım yaz kış olmazsa, klimayı kucaklamayalım boş yere.

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa arkdaşlar tamam debriyaja basıp çalıştırmak biraz kıl işi olabilir ama yüksek devirde çalıştırmamaya bakın yani arabaya gaz basarken nebilieyim 5000 devirde 6000 devirde öyle klimayı çalıştırma düğmesine basmanız iyi olur diye biliyrum.yani setapxxx ın demek istediği yüksek devirde devreye alıp çıkartmayın çünkkü kasnağın dönme haraketini esas klima kompressörüne ileten mıknatıstır.ve kasnak nekadar hızlı dönerse yan motor deviri ne kadar artarsa mıknatıssda okadar yüksek baskıya uğrar kasnağı kitlemek için.işallah anlatabilmişimdir

forever33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kompresör mıknatısı değiştirirsin en fazla o da 50 tl den fazla tutmaz.