Astra H kırmızı ışıkta veya kasis geçerken anlık stop etme sorunu

Rdstrtwlkr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dostlar selamlar, 2005 model bir astram (benzin 1.6 easytronic- lpg yok) var. düşük hızda zaman zaman dururken veya atıyorum birden yavaşladığımda araç stop ediyor, Dururken tekrar çalışmıyor ancak düşük hızda stop edip sarsıyor ama sonra tekrar çalışmaya devam ediyor. Bir çok usta gezdim, akü değişti akü başlığı ve beyin elektronik tesisatı değişti bujiler değişti gaz kelebeği vs. hepsi değişti. Bir çok bakıma girdi çıktı araç ancak neticede beyin ustasına gittik, en son beyin arızasına geldi konu. Aracın bunun haricinde bir sorunu yok ancak bu sarsma vs. zaman zaman sorun oluyor.

lcd'den açılan gizli menüde normalde 14 olan akü voltajı zaman zaman 12 hatta 11 volta düşüyor özellikle stop ederken. Ancak aracın elektriği kesilmiyor, teyp vesaire çalışır vaziyette devam ediyor.

bu işlerden anlayan bir usta tavsiyesi ya da bu sorunun neden kaynaklandığı ile ilgili bir görüşü bir yardımı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dostlar selamlar, 2005 model bir astram (benzin 1.6 easytronic- lpg yok) var. düşük hızda zaman zaman dururken veya atıyorum birden yavaşladığımda araç stop ediyor, Dururken tekrar çalışmıyor ancak düşük hızda stop edip sarsıyor ama sonra tekrar çalışmaya devam ediyor. Bir çok usta gezdim, akü değişti akü başlığı ve beyin elektronik tesisatı değişti bujiler değişti gaz kelebeği vs. hepsi değişti. Bir çok bakıma girdi çıktı araç ancak neticede beyin ustasına gittik, en son beyin arızasına geldi konu. Aracın bunun haricinde bir sorunu yok ancak bu sarsma vs. zaman zaman sorun oluyor.

lcd'den açılan gizli menüde normalde 14 olan akü voltajı zaman zaman 12 hatta 11 volta düşüyor özellikle stop ederken. Ancak aracın elektriği kesilmiyor, teyp vesaire çalışır vaziyette devam ediyor.

bu işlerden anlayan bir usta tavsiyesi ya da bu sorunun neden kaynaklandığı ile ilgili bir görüşü bir yardımı olabilecek olan varsa çok sevinirim.
Krank devir sensörü arızalı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motorun herhangi bir sorun yoksa mekaniksel olarak ve elektronik bir arızada yoksa araç bir arıza kodu vermiyorsa bu da zamanla yavaş yavaş ortaya çıktıysa ve genelde de sabahlar çalıştırırken de zor çalışır Krank sensörü dür

Rdstrtwlkr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
daha önceki başlıklarda da okudum ancak ustalara bir türlü anlatamıyorum bu konuyu. anadolu yakasında usta tavsiyesinde bulunabilecek var mı? kendim değiştirebilir miyim?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
daha önceki başlıklarda da okudum ancak ustalara bir türlü anlatamıyorum bu konuyu. anadolu yakasında usta tavsiyesinde bulunabilecek var mı? kendim değiştirebilir miyim?
Değişirsin tabi basit motorunda alt karter muhafaza varmı varsa çıkar 4 vida tutuyor muhafazayı çıkar sağında zaten Krank sensörü bir vidada.omu tutuyor motorun kaputunu aç yağ çubuğundan aşağı doğru bir kablo iner işte o kablo Krank sensörünün

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Geri çalışmasının sebebi araç viteste kaldığı için muhtemelen vurduruyor. Bence çok zararlı bir durum sente atlayıp subap eğebilirsin. Bir an evvel çözümüne ulaşmalısın. Kaan'ın da dediği gibi krank devir sensörünü aciliyetli değiştirmeni tavsiye ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobini denediniz mi ?

Rdstrtwlkr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geri çalışmasının sebebi araç viteste kaldığı için muhtemelen vurduruyor. Bence çok zararlı bir durum sente atlayıp subap eğebilirsin. Bir an evvel çözümüne ulaşmalısın. Kaan'ın da dediği gibi krank devir sensörünü aciliyetli değiştirmeni tavsiye ediyorum.
Bugün ustayı tekrar arayıp söyleyeceğim. Umarım ki değiştirince düzelir :/

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bugün ustayı tekrar arayıp söyleyeceğim. Umarım ki değiştirince düzelir :/
Krank sensörü arızası da basit sensörü sök yerinden bir demire yaklaştır mıknatıs gibi yapışması lazım demire yoksa bozulmuştur