Astra H kapı içi ses.

DoDo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Öncelikle forumda sorunumla ilgili araştırma yaptım , derdime çare olabilecek birşey bulamadığım için bu konuyu açtım.

Aracım 2008 astra h , sol ön kapı içinden ses geliyor. Müzik dinlerken sanki hoparlör patlakmış gibi ses geliyor. Dinleyen bir usta hoparlör bozulmuş dedi. Bende orjinal olsun istedim ve direk servise gidip sol kapı hoparlörünü değiştirin dedim. Araştırma yapmadan değiştirildi ve aynı sorun devam ediyor. Çıkan hoparlör sağlam olarak duruyor.
Twitter olabileceğini söylediler. Söktüm ve aynı ses devam ediyor. Servis kapanış saati olduğu için başka işlem yapılmadı. Ayrıldım.

Dikkatimi çeken bir şey daha oldu hafif bozuk yollarda teyp kapalı iken aynı ses kapı için den geliyor. Hoparlörü söken kişi , kapı içindeki folyonun sağlam olduğunu söyledi. Bunu yapan şey ne olabilir??
Kapı gergilerinden ses gelmiyor. Cam açılıp kapanırken herhangi bir tıkırtı yok.
En son bulduğum şey araç rölantide kapı açıkken aynı ses geliyor.
Neleri kontrol etmeli.?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kronik, cam kaldırma mekanizması yağlanacak düzelecek. Keşke servise değişin demeden, kapıda var deseydiniz, belki krikoları yağlarlardı.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi ki motordan ses geliyor dememişsiniz adam motoru değiştirecekmiş demek ki...

DoDo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu mekanizmayı ben yağlasam , nasıl olacak , neleri sökücem ??

DoDo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Panzutu söktük , heryer yağlandı , gevşek ne varsa sıkıldı , kablolar cırtla tutturuldu. Herşey yerine takıldı. Sonuç hüsran. Ses devam ediyor.
Bu sefer daha net nerden geldiğini anladım. Cam açma kapama düğmelerinin altından. :mad:
Yine servise gidecek.

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı ses bendede var,hareket halinde iken camı biraz açıp elimle tutunca geçiyor...

DoDo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun sanayide sorunu çözdüler. Cam açma düğmeleri yapıyormuş.
Tamir edildi ses bitti.