Astra H kaloriferi açınca torpidodan gelen "tıktıktık" sesi

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

2010 astra classic 3'üm var dizel, dün sabah kaloriferi çalıştırdım ve havalandırmanın hızına bağlı olarak tıktıktık sesi geliyor torpidonun arkasından.

Sorun ne olabilir aracım garanti kapsamında bu garantiye girer mi?Bunun tamiri ne kadar sürer.

Benim tek tahminim kalorifer motoru astra g'lerde torpidonun arkasındaydı ve 4. kademede ses yaparsa bunun kronik sorun olduğunu parçanın kırılıp dönmenin etkisiyle dış parçaya sürtmesinden kaynakladığını okumuştum.EPC'den baktım benim astranın kalorifer motoru astra g'yle aynı koda sahip.

Birde arabayı aldığımdan beri havalandırma kapalıyken sıcaklıkla oynarsam direksyon kısmından da tık tık sesi geliodu hafifçe bunun nedeni nedir alakalı olabilir mi?

Teşekkürler.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu değil sanırım daha çok fan la alakalı olduğuna inanıyorum hızına göre sıklaşıyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Bir çok ses var üstatlar konular paylaşmış birkaç nokta daha var.

1 Sıcak / Soğuk hava yönlendirme

2 Cama-Ayağa-ön göğüs vs.vs. Hava yönlendirme

Eğer siz gelen havanın ısını ayarlıyor ve tıkır tıkır ses geliyorsa tüm fan modunda dahil.
Bu havanın ısısını artırdığınızda veya düşürdüğünüzde kesiliyorsa 1

Eğer siz gelen havanın yönünü cama ayağa veya ön göğüs ayağa gibi ayar yaptığınızda gelene tıkırtı varsa ve yönü değiştirdiğinizde ses kesiliyorsa 2

mybest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç soğukta bu sesi yapıyor ancak sıcakta yapmıyorsa çok normal o durum bendede var. hava -8,-9 derece ve araç ciddi derecede soğuk siz kaloriferi çalıştırdığınızda fan yönlendirme kelebekleride soğuk ve neredeyse donmuş durumda yönlendirme yaparken tık tık tık tık ses mutlaka gelir ama ısındıktan sonra hava yönlendirmelerinde bu sesi duyamazsınız durum buysa normal problem yok...