astra H hararet

niet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar;2005 astra h 1.6 aracım var.Malumunuz astrada hararet göstergesi yok.Dün şehir içinde kullanırken test modundan hararet ve hız göstergesini açtım.Hararet 105-107 derecede gezdi durdu.Eski bir tofaş kullanıcısı olarak korktum tabi.Tamircim bir anlam veremedi.92-93 derecenin üzerine çıkması normal mi?105-107 derece motora zarar vermez mi?

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla kışın alıştık motorun kolay kolay ısınmamasına fanın açılmamasına ama benimde havaların ısınmasıyla bakıorum motor hemen ısınıyo ve bayağ bi artıyo sıcaklık göstergede 90 la 100 arasına geliyo galiba.. fanın falan devreye girdiğini duyuyorum.. eskiden farketmio muydum ya da bi sorun mu varda böle oluyo bende anlamadım... ama yinede 105 107 derece çok sanki.. umarım normaldir.. ustalardan cevap gelir..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar;2005 astra h 1.6 aracım var.Malumunuz astrada hararet göstergesi yok.Dün şehir içinde kullanırken test modundan hararet ve hız göstergesini açtım.Hararet 105-107 derecede gezdi durdu.Eski bir tofaş kullanıcısı olarak korktum tabi.Tamircim bir anlam veremedi.92-93 derecenin üzerine çıkması normal mi?105-107 derece motora zarar vermez mi?
Trafik kuyrugunda normaldir cünkü termostat tam devirdaime 103 derecede girer,fan calistimi bu ara pekii..?:confused:
Surda yine hatirlatayim,termostat 92 derece civari yarim acilir,buna yarim devirdaim derler,eger cok sinirsa 103 derecede tamamen acilir,ve bu arada fan devreye girer..

A

ast_özgür

Bilgi Girilmemiş
ya bu olay beni de kafama takılıyordu ne zamandır da yazmadım bende 1,3 dizel esentına astra var bundada harelet göstergesi yok arkadaş yazınca aklıma geldi e motorun ısındığını sıcaklığın arttığını nerden bilecezz biraz acıklarmısınız arkadaşlar

ErSN 39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esentia paketinde yok die biliyorum. yol bilgisayarı yada grafik bilgi ekranı olanlarda var. essentia da yol bilgisayarı yok dimi öle biliyorum. bakamıyacaksın :(

A

ast_özgür

Bilgi Girilmemiş
evet yokkkkk eee biraz saçma oldu amaaaa aha arabaa su kaynatacakkk bilmiyoruzzz ne olacak o zaman vardır mutlaka bir uyarı sistemii