Astra H H&R 35mm Helezon Yay!

sernes

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun bende astra 1.3 de hr kullanıyorum ama bendeki yay benzinli araç için üretilmiş haliyle ön taraf benzinliye göre ağar olduğundan daha fazla indi ilk başlarda şikayetim yoktu ama şimdi sanki yaylar kendini saldı gibi ön taraf virajlarda yatmaya başladı hr tek tip yay üretiyo bildiğim kadarıyla benzinli dizel aynı ben alırken öyle demişlerdi ama şimdi değiştimi bilmem ilk fırsatta eibach sportline ile değiştiricem yay alıcaklar bunu göz önğünde bulundursun bence

bende bostancı aydınlarda taktırmıştım yayları ısrarla adama rot ayarına gireyimmi dediğim halde gerek yok demişti 20ooo km de ön lastikleri yedim meğer girmem gerekiyormuş burdan da aydınlara sitem ediyorum

şevko senin on amortisörler vurmuyomu hiçç bi sorun çıkmadımı bugune kadar

şevko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vurma yok ama dediğim gibi ilk günki direnç yok ön yaylarda

hortum da taktırmamıştım ben ses de yapmıyor

hvp66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herşeyden önce şunu unutmamak lazım taktırdığımız parçalar sonradan takılan bir parçadır ve herzaman sorun çıkarabilir. bu sebeple almadan ve takmadan önce çok iyi araştırmak kullananlardan bilgi almak gerekli, bu forumun kuruluş amaclarından biride budur. ben yaşadıklarımı anlatsam siz anlatcaksınız siz biz ve bizden sonra gelenler bunlardan bi sonuç çıkarcaklar. kendi adıma kesinlikle çin kore gibi yerlerde üretilen ürünlerden kesinlikle kaçıyorum, imkanım oldugu surecefe asla kullanmıycam sizede tavsiye ediyorum. H&R aldım cunku alman markasıydı opelde bi alman arabası olduğu için daha çok test etme imkanları oldğunu düşündüm. ön kısımda motor ağırlığı var bu sebeple ön taraf daha çok düşüyor arka taraftaysa sürekli ağırlık olmamakla birlikte aracın arkasına 2 kişi oturduğunda helede bagajda birseyler varsa arkanında ön kadar düştüğü durumlarda ya arka lastiği parçalarsın yada o kadar sert olması lazımki yayların herhalde 10km gitmeden amortisörleri eline alırsın. herseyden önce 50 50 yük dağılımı olmayan bir araca sahibiz malesef ben yay taktırmadan önce virajlara girmeye korkuyordum araba resmen altımdan kaçıyordu kontrol edemiyordum. ses konusuna gelince bence yayları sökmeden orjinal opel servisine götürüp bi test sürüşüne çıkarmalıydın onlar sana yardımcı olurdu.

sernes

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa abi bende eibach taktırmıstım oda alman hatta h&r dende üstün bir marka yani ama servise götürmeden sökmek zorunda kaldım şu an arabada orjınal yaylar var o ses yok. bide benim araba dizel benzinliye göre dizel motorlar daha ağırdır sanırım oyüzden önler oyuzden çok düştü sanırım. yayları taktırdığım yer benim arkadaşım yayları takan ustanın demesine göre amortisörler sona geldiği için vuruyomuş maslak sanayide amortisörleri sertlestiren bi usta varmıs orda amortisörleri sertlestir ve boylarından kestir dedi ama ben fazla yanasmadım abi bu işe. oıl cover denicem yaaa o tam bizim arabalara göre iş amortisör sertlik ayarı ve 8 cme kadar düşürme yapıyomuş istediğim kadar düşürüp kaldırabilirim abi amortisörleride spor olacagı için hiçbir sorun yasamıcam sanırım ama çok para biraz uzun sürecek sanırım. k&w marka sordum 2400tl dediler ama 1 ay kullanılmış var oda 1500 tl istiyo siz bu oıl cover işine ne dersiniz

hvp66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda dizel, ama şunu bilmeni isterim eibach amerikan markasıdır alman değil ve inan bana amerikada üretilip türkiyeye gelse o fiyatlara alınması imkansız olur. buyuk ihtimalle menşeisine bak çindir. montajı düzgün olduktan sonra sorun çıkarmaz. elbette bu bizimkisi ucuz ve temel bir çözüm, kesinlikle maddi olarak zorlanmıycaksan ideali spor amortisörlerle kullanılmasıdır, 3,5cmmik yaylarda amortisörler oturmaz 4cmden itibaren oturmaya başlar.

sernes

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sanırım biraz sanşsızım herkes 35lik takmış bi sorun yok ben taktım boook . hiç kullanamadım yayları abi yaaa bi resim bilem çekemeden çıkarttım nasıl zoruma gitti moruk anlatamam nasıl hallatcez bu işi benim yay muhabbetini. önler vuruyo abi took took vurdu

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yay takıcaktım bi iki haftaya en son H&R da karar kılmıştım ama kafam iyice karıştı şimdi H&R dizel için yoksa ve önü fazla indiriyosa ilerde sorun olabilir eibachlarda denildiği gibi amerika markası ve buna rağmen ülkemizde peynir ekmek gibiler böyle oluncada uzakdoğu olma olasılığı artıyo bu ikisinin dışında sağlıklı olan ne kaldı weitec alman malı ve namistainlar var sanırım bilmiyorum doğrumu yazdım.piyasa voglan maxtraclarda warda sanırım bunlarada güven olmaz.sonuç olarak sağlıklı bi şekilde takılıcak oturmadan vurmadan kullanabileceğimiz 3.5cmlik yay yokmu arkadaşlar?

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu açtım ama cvp yazan olmamış ben de bu başlık altında sorayım dedim. 35mm yay için amartisör değişikliğine gerek var mı? Varsa eibach la uyumlu olan amortisör öneriniz neler?

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu açtım ama cvp yazan olmamış ben de bu başlık altında sorayım dedim. 35mm yay için amartisör değişikliğine gerek var mı? Varsa eibach la uyumlu olan amortisör öneriniz neler?

Amortisörler 40mm kadar kaldırabiliyor. 40mmden fazla indirilirse oturuyor. değiştirilmesi öneriliyor.

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yay takıcaktım bi iki haftaya en son H&R da karar kılmıştım ama kafam iyice karıştı şimdi H&R dizel için yoksa ve önü fazla indiriyosa ilerde sorun olabilir eibachlarda denildiği gibi amerika markası ve buna rağmen ülkemizde peynir ekmek gibiler böyle oluncada uzakdoğu olma olasılığı artıyo bu ikisinin dışında sağlıklı olan ne kaldı weitec alman malı ve namistainlar var sanırım bilmiyorum doğrumu yazdım.piyasa voglan maxtraclarda warda sanırım bunlarada güven olmaz.sonuç olarak sağlıklı bi şekilde takılıcak oturmadan vurmadan kullanabileceğimiz 3.5cmlik yay yokmu arkadaşlar?

Bende yay alacağım, araştırıyorum. Voglant için kötü bi yorum duymadım. Ayrıca bunun dizel-benzinli ayrımı var mı diye sorduğum herkes olumsuz yanıt verdi.