Astra H Gtc Difüzör

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu sorayım, aracın atmosferik mi turbo mu?

Gerçi her ikisinde de benim zevkime göre orta susturucu daha güzel bir ses veriyor. Nasıl anlatayım, supersprint egzos gibi, yani öyle alt devirlerde rölantide vs apachi tuning gibi sürekli hor hor hor ötmüyor. Normal giderken veya rölantide neredeyse orj ile aynı, ama sen gaza yüklendiğinde güzel bir ses alıyorsun. Ama sesin karakteristiği motora bağlı.

MEsela bendeki GTC 1.6T idi, orta iptali olunca toka yakın çok hafif cızırtılı bir ses almıştık. Aynı uygulamayı Fx Coupe ye yaptığımızda tokluk azaldı biraz daha hırçın-yırtıcı bir ses almıştık.

Aslında deneyerek görme de fayda var, sonuçta orta susturucu sökülüyor yerine uygun boru kaynatılıyor. Ben siptale 40 TL vermiştim, geri takarsak da 55 TL olur demişlerdi. Şimdi de taş çatlasın sökmesi 60TL dir.

Kısacası ucuz ve geri dönüşü kolay. Bir dene derim. Beğenmezsen son susturucuya bakarsın.

Araç 1.6 atmosferik, turbo yok.
Aslında orta susturucu iptali kafama yattı. Son susturucuyu değiştirince hem dediğiniz gibi apaçi tuning tarzı ses çıkıyor hem de araç fazla dikkat çekiyor. Polislerle sıkıntı yaratabilir. Orta iptali yaparak sanki orijinal sesiymiş gibi bir hava da yaratılabilir. Sökme takma işleminde herhangi bir zarar görmüyor değil mi araç? Muayene zamanı geri taktırmak lazım sonuçta.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki hevestendir bilmiyorum nedense ben her araca bi sağ bi sol çift egzoz yakıştırıyorum :) Difüzörü kestirebilirsiniz isterseniz oradan sadece görüntü için bir başlık takabilirsiniz istersenizde soldan bi boruyla sağ tarafada çıkış verebilirsiniz. Kendi aracıma yaptırdığımdan böyle birşey isterseniz yardımcı olmak isterim.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orta susturucu işi muaynede çok sıkıntı yaşatmıyor. Ordaki elemanlar araçta kaç adet susturucu olduğunu bilmiyor, sadec son susturucuya odaklanıyor. ama kıl birisi tabii ki çıkıp orta susturucu yok diyebilir.

Ben muayne işinde aracı hiç sök-tak yapmadan götürüyorum. NAsılsa birşey bulurlarsa 2. hakkın var o zaman söktürüyorum. ama ilkinde birşey çıkmadan geçtiğim çok oldu. O yüzden ilk seferinde boşuna sök-tak yapmayın bence.

Orta susturucunun zararı olmaz. Sadece boru çapı orj kalsın yeter. Bazıları daha çok ses için geniş boru kullanıyor ki bu atmosferik araçlarda alt devirleri iyice öldürüyor

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orta susturucu işi muaynede çok sıkıntı yaşatmıyor. Ordaki elemanlar araçta kaç adet susturucu olduğunu bilmiyor, sadec son susturucuya odaklanıyor. ama kıl birisi tabii ki çıkıp orta susturucu yok diyebilir.

Ben muayne işinde aracı hiç sök-tak yapmadan götürüyorum. NAsılsa birşey bulurlarsa 2. hakkın var o zaman söktürüyorum. ama ilkinde birşey çıkmadan geçtiğim çok oldu. O yüzden ilk seferinde boşuna sök-tak yapmayın bence.

Orta susturucunun zararı olmaz. Sadece boru çapı orj kalsın yeter. Bazıları daha çok ses için geniş boru kullanıyor ki bu atmosferik araçlarda alt devirleri iyice öldürüyor
Özel mesajda da belirttiğim gibi görüştüğüm usta alt devirlerin tamamen ölür o yüzden önermiyorum dedi.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erhan abi boşver difüzörü egzozu falan..hem senin difüzörün ve egzoz ucun var ?! bence bu gtc nin en büyük eksiği xenon farlar...

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erhan abi boşver difüzörü egzozu falan..hem senin difüzörün ve egzoz ucun var ?! bence bu gtc nin en büyük eksiği xenon farlar...

Mercekli far diyorsun değil mi? Haklısın.
Sıfırları zaten anormal pahalı. Çıkmalarına da yine çok para istiyorlar. Bir de farı alınca farla bitmiyor ki. Bir de D2S xenon kit almak lazım ki o da far parası neredeyse. :(