Astra H Gtc Difüzör

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim GTC'ye difüzör düşünüyorum. Kafama takılan birkaç şey var.
1- Piyasada satılan Astra H difüzörleri benim GTC'ye de olur mu acaba? Yani 4 kapı Astralarla GTC'lerin tamponları aynı mı? İnternetten alacak olursam sıkıntı yaşamayım diyorum.
2- Çift çıkışlı egzoz görünümü yaparken egzoz sistemine müdahale oluyor mu. Yoksa sadece egzoz kafası sisteme müdahale edilmeden, delmeden, kesmeden, biçmeden mi takılıyor oraya. Bunu şunun için soruyorum. Muayeneden geçerken sıkıntı yaratmaması lazım. Bir de mümkün olduğunca sağı solu delinmemeli aracın. :)

Teşekkürler :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zevkler ve renkler tartışılmaz ama GTC ye çift çıkış bence hiç ama hiç yakışmıyor. Hatta en güzel kendi orj egzosu. Bunlarla uğraşmak yerine orta susturucu iptali yapabilirsin, sadece gaza bastığında güzel bir ses verir.

Yok illa yapacam diyorsan:

1- Tek çıkış geniş ağız HKS egzost alabilirsin

2- Çift çıkış için 2 seçenek var. İlkinde sadece ucu difizöre tuttururlar. Herhangi bir çıkış vermezler. ama egzost çıkışın tek taraftan olur kötü görünür. İkinci seçenek araya T boru kaynatılır böylece hem sağ hem de soldan çıkış alırsın. Çok zahmetli bir işlem değil.

3- Çok abartı çıkışlar olmadığı sürece muaynede sorun olmaz.

4- Hangi difizörü kullanacağına göre değişir. Ama orj olarak astra h ile gtc nin ön ve arka tamponları bire bir aynıdır, sadece modelleri değişiktir.

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zevkler ve renkler tartışılmaz ama GTC ye çift çıkış bence hiç ama hiç yakışmıyor. Hatta en güzel kendi orj egzosu. Bunlarla uğraşmak yerine orta susturucu iptali yapabilirsin, sadece gaza bastığında güzel bir ses verir.

Yok illa yapacam diyorsan:

1- Tek çıkış geniş ağız HKS egzost alabilirsin

2- Çift çıkış için 2 seçenek var. İlkinde sadece ucu difizöre tuttururlar. Herhangi bir çıkış vermezler. ama egzost çıkışın tek taraftan olur kötü görünür. İkinci seçenek araya T boru kaynatılır böylece hem sağ hem de soldan çıkış alırsın. Çok zahmetli bir işlem değil.

3- Çok abartı çıkışlar olmadığı sürece muaynede sorun olmaz.

4- Hangi difizörü kullanacağına göre değişir. Ama orj olarak astra h ile gtc nin ön ve arka tamponları bire bir aynıdır, sadece modelleri değişiktir.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Orta susturucu iptali yapmak son susturucu iptali yapmaktan daha mı iyi olur diyorsunuz?

Aslında benim aklımdan geçen kaliteli bir son susturucu almak. Monza, Sebring, HKS gibi çok iyi markalar var. Fakat geniş ağız değil de büyük yuvarlak ağızlılardan düşünüyorum. Hangisi daha hoş durur acaba? Bir de apaçi işi olmayan kaliteli, tok bir ses için hangi markayı almak gerekir acaba?

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsi beğenim orjinal görünümünü bozmadan sebring eksoz hem ses başarılı hem de orjinaline çok benziyor.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takacaksan bundan tak ama malıyetını sorma :D
10338311_312363245589195_2054326795196036640_n.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

2000 tl plastik parça tanıdık plastik işi yapan varsa bunun aynısını kalıp çıkarıp yaptırabilirsin aslında ki fiyatlarıda çok komik rakamlar olur:) bugün egsoz sacına(kat. ısı kalkanı) baktım benimde 140tl istediler yolda görsem bişeye benzetemeyip ayakla itersin bir kenara:)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu sorayım, aracın atmosferik mi turbo mu?

Gerçi her ikisinde de benim zevkime göre orta susturucu daha güzel bir ses veriyor. Nasıl anlatayım, supersprint egzos gibi, yani öyle alt devirlerde rölantide vs apachi tuning gibi sürekli hor hor hor ötmüyor. Normal giderken veya rölantide neredeyse orj ile aynı, ama sen gaza yüklendiğinde güzel bir ses alıyorsun. Ama sesin karakteristiği motora bağlı.

MEsela bendeki GTC 1.6T idi, orta iptali olunca toka yakın çok hafif cızırtılı bir ses almıştık. Aynı uygulamayı Fx Coupe ye yaptığımızda tokluk azaldı biraz daha hırçın-yırtıcı bir ses almıştık.

Aslında deneyerek görme de fayda var, sonuçta orta susturucu sökülüyor yerine uygun boru kaynatılıyor. Ben siptale 40 TL vermiştim, geri takarsak da 55 TL olur demişlerdi. Şimdi de taş çatlasın sökmesi 60TL dir.

Kısacası ucuz ve geri dönüşü kolay. Bir dene derim. Beğenmezsen son susturucuya bakarsın.