Astra H gösterge ve teyp ile ilgili iki soru?

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birinci sorum Astra h'da göstergeler söküldüğünde araç çalışırmı?

dsc00101dz1.jpg
dsc00106dr9.jpg

İkinci sorum ise (CD30mp3) teyp ve bilgi ekranı sökülüp geri takıldığında teyp kodu istermi?

dsc00132io5.jpg
dsc00124ak7.jpg

Her iki durumdada araç çalışmazken söküldü, ben bu gün bunu deneyerek öğrenmiş oldum arkadaşlar sizlerin fikir ve yorumlarınızı bekliyorum.(Arabayı oyduk resmen ledler için sökmüştük yanlış anlaşılma olmasın bu merakımızıda gidermiş olduk)

Son düzenleme:
G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
abi bunu bilse bilse yine sen bilirsin:) bide mokia bilir:)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Slm : )
Denediysen sorcağına deneyimlerini paylaşsaydın ya.
Astra H ım yok ama mantıken araba çalışması gerek. Ama günümüz arabaları iyice elektronik oldu ECU tako dan sinyal amayınca bloke de edebilir.

Teybinin ve ekranın kodu kırık değilse tatığında CODE isteyecektir.

LED ler ne renk takıyorsun.
Bitmiş halini resimleri eklersin.

Son düzenleme:

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özdemir, şu Essentia'yı ne hale getirdin. Hayranım valla azmine, otomobil sevgine, tutkuna.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm : )
Denediysen sorcağına deneyimlerini paylaşsaydın ya.
Astra H ım yok ama mantıken araba çalışması gerek. Ama günümüz arabaları iyice elektronik oldu ECU tako dan sinyal amayınca bloke de edebilir.

Teybinin ve ekranın kodu kırık değilse tatığında CODE isteyecektir.

LED ler ne renk takıyorsun.
Bitmiş halini resimleri eklersin.
Ben çalışmaz biliyordum çünkü gördüğüm birkaç araçta wv.Bora gibi çalışmadı sadece araç çalışır durumda söküldüğünde oluyor.Astra hlar göstergeler söküldüğündede çalışıyor.Bununda nedeni imbolizer alıcısının göstergelerde olmadığıyla alakalıymış.İşin teknik kısmından anlamam ama mantık yürütünce teypte kod istemesi lazımdı,istemedi.Aynı araçtan sökülüp tekrar aynı araca takılmasıyla alakalı olabilir ama kesinlikle kod kırılmadığı halde teyp kod istemedi,belki başka bir araca takılmak istediğinde Teyp Code ister.Ayrıca Ledler mavi oluyor,henüz tam olarak bitmediği için resim eklemedim ama biten yerlerin resmi burda var: http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=32623&page=6

dsc00111bf2.jpg

Son düzenleme:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özdemir, şu Essentia'yı ne hale getirdin. Hayranım valla azmine, otomobil sevgine, tutkuna.
Mert sağolasın tağbiki azimde heveste var ama birazda merak ve bu işten anlayan arkadaşlar edinmek.Ben bu yönden şanslı çıktım,bizim arkadaşın elinde malzeme oldukça yapmayacağı işlem yok.Yalnız gerçekten çok uğraştırıyor bu SMD ledler.Sadece bilgi ekranında 24 adet led var,söktüğümüz ledleride atmadım,saklıyacam.Ledler bittiği için sadece bilgi ekranı kaldı onuda değiştirince ayrıca foto eklerim arkadaşlar.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca aracımda ilerde CD30mp3 teybin yerine düşündüğüam double-din'den vazgeçtim nedeni ise bilgi ekranında bulunan menzil,anlık tüketim,ort.tüketim gibi özelikleri kullanamayacak olmam.Malesef ayar düğmeleri teyp üzerinde olduğu için şimdilik kalsın.
dsc00124ak7.jpg
avicf900bt_ew_1_gallery.jpg

noise_consol_2_big.jpg
Alıntı

Son düzenleme:
G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
teyp i bende sökmüştüm başka araçtada denedik kod istemiyor haberniz olsun

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş