Astra h dizel yağ soğutucusu değişimi

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

2007 model Astra h dizel aracımın yağ soğutucusu arızalanmış. Bu sebepten dolayı soğutma suyuna yağ karışıyor. Yetkili servis parça+işcillik için 700tl ücret talep ediyor.

İnternette parça fiyatlarına baktım.

Yağ soğutucu 255tl
Antifriz 40tl
Toplam= 295tl

İşçilik için 405tl gibi rakam çıkıyor. Yapılacak işlemler yağ soğutucusu yenisi ile değişecek ve tüm sistem içerisindeki yağ temizlenip antifriz konulacak. Bu işlemler için 405tl işçilik ücreti nasıl daha önce bu işlemi yapan arkadaşlar var mı?

İyi Forumlar

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 Vectra C 2.2 dti icin ben gecen ay 160TL Kale marka yag sogutucusu ve 200TL iscilikle degistirttim ozel ustama (Istanbulda). Fakat sorun giderilmedi. Contadan kacak varmis. Ust kapak sokulup bakiliyor simdi blokta ve kapakta bir sorun var mi diye.
Su genlesme kabinin kapagini cikarttiginizda kapagin icinde beyaz bir kremimsi birseyler var mi? VArsa anladigim kadariyla bu conta oluyor. Ama daha tecrubeli arkadaslar aydinlatirsa daha iyi olacaktir. Bu arada araci kullaniyorsaniz yagini ve suyunu her gun muhakkak kontrol edin ve bagajda her ikisinden de tasiyin.

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2003 Vectra C 2.2 dti icin ben gecen ay 160TL Kale marka yag sogutucusu ve 200TL iscilikle degistirttim ozel ustama (Istanbulda). Fakat sorun giderilmedi. Contadan kacak varmis. Ust kapak sokulup bakiliyor simdi blokta ve kapakta bir sorun var mi diye.
Su genlesme kabinin kapagini cikarttiginizda kapagin icinde beyaz bir kremimsi birseyler var mi? VArsa anladigim kadariyla bu conta oluyor. Ama daha tecrubeli arkadaslar aydinlatirsa daha iyi olacaktir. Bu arada araci kullaniyorsaniz yagini ve suyunu her gun muhakkak kontrol edin ve bagajda her ikisinden de tasiyin.

Yetkili servis arıza tesbiti yaptı. Yağ soğutucusunun arızalı olduğu teşhişi konuldu.
Üst kapakta herhangi birşey yok. araç 61.000km de ve hararet yaptıracak kullanımda da bulunmadım.

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soyle birsey var; kapakta veya blokta bir ariza oldugu kapak sokulmeden anlasilamiyor bildigim kadariyla. Deneme yanilma yoluyla once yag sogutucusu degistiriliyor. Eger halen karisma varsa o zaman kapak aciliyor. Yanlissa lutfen isi bilen arkadaslar duzeltsin.
Yani ben sizin yerinizde olsam ki su an tam oradayim, disarida guvenilir bir ustaya yari fiyata iyi bir yag sogutucusu alir ve sansimi denerdim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel araçta yağ soğutucu büyük önem taşır.yan sanayi asla kullanma

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste boşyere iki kat para vermeyin. İyi bir Özel opel servisi rahatlıkla güzel bir şekilde soğutucuyu değişebilir.

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Bugün aracı yetkili servise verdim. yağ soğutucusu değişimi ve temizlik 700tl. Birkaç özel servisten ve yedek parçacıdan fiyat aldım.
soğutucu 300-325tl
Antifiriz 40tl
El emeğine 200-250
en düşük 540 lirayadı. 160tl fazla verdim servis yapıyor

Yorumlar için teşekkürler

İyi Forumlar

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Aracı yetkili serviste yaptırdım. Yağ soğutucusu, yağ, yağ filitres, ve değişimine 850l verdim. Şuan sorun ortadan kaltı.

Herkese iyi forumlar