astra h...direksiyon gıcırtısı...

ademTTuran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar 2008 astra h cdti..
Direksiyonu saga yada sola farketmiyor ne yone çevirsem bildigin yaglanmamis kapı gibi gicirdiyor. Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim..
Bu arada sunu da ekliyim sürüşü etkileyen herhangi bir degisiklik, sertleşme yada benzeri bir durum yok. Sadece gicirti...

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracımdada bu sene cok soguk havalarda ole bı gıcırtı oluyodu kasısten gecerken sag sol yapınca park ederken falan ama suanda ole bı ses yok

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir ses benim aracımda olmuştu, dediğiniz gibi direksiyon normal çalışıyor ama çevirince ses geliyordu. Servise götürdüm ve airbag zembereğinin direksiyona değdiğini söylediler, aracı içeri aldılar ve kısa sürede teslim ettiler. İşlemi yaptıralı 1 yılı aşkın zaman oldu şimdiye kadar sorun tekrarlamadı.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu saga yada sola farketmiyor ne yone çevirsem bildigin yaglanmamis kapı gibi gicirdiyor. Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim..
Bu arada sunu da ekliyim sürüşü etkileyen herhangi bir degisiklik, sertleşme yada benzeri bir durum yok. Sadece gicirti...

konuyla alakasız ama kusura bakma söylemeden geçemiycm.. aracının jantlarına hastayım ya.. Siyahada cok yakışmış.. Benım arac da şimşek grı bunada cok yakısıyo.. 16' ve 4 bıjon olan modelını bulsam alıcam. Eger görürsen bı haber ucur kardşim.. Allah nazarlardan saklasın

m_cevik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı gıcırtı bende de mevcut,sıcak havalarda yapmıyo dediler soğuklarda yapıo dediler bu yüzden pek takmıyorum gıcır gıcır biniyorum :D

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de çalıştırdıktan sonra geliyor gıcırtı..bazen çok bazen az..direksiyonun oralardan bir yerden..havalandırma kapaklarından olsa gerek..

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel astrada kronik sorunlardan bir tanesi.zannedersem bilyadan yapıyor servisde hallediliyor fakat çok az bir ses aldırmassan idare eder .diğer sorunlar cim modülü idi onu yazılımla halledildi bir diğeride dreksiyona benzeyen debriyaj yayının yaptığı sesdir.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

benim bundan önceki cliomda vardı bu sorun en yukarıdayken tık yok aşağıya indirdin mi gıcır gucur ötüyordu en sonunda serviste mili komple söktürüp yağlattım ses mes kalmadı hatta baya yumuşadı bi dene istersen