Astra H Devir Sorunu

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
sabah arabayı çalıştırıyorum 2 dak sonra yola cıkıyorum öncelikle düşük devirde boşa alınca deviri 800 de tutuyor ancak 3000-4000 devirde debriyaja basıp boşa almış gibi yapıyorum viteste iken, araba giderken motor stop ediyor tekrar debriyajdan ayagımı cekiyorum calısıyor motor ısındıktan sonrada durum düzeliyor.

sizce arıza ne olabilir? ve nasıl çözülebilir? Teşekkürler

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motoru kucaklamadan servise ya da ustana git. Rölanti devir sensöründe bi problem olabilir. Debriyaja basıp rölantiye alınca motor istop ediyor. Sonra bi daha ayağını debriyajdan çekince motoru vurdurarak çalıştırmış oluyorsun farkında değilsin. Zararlı bişey yaptığın.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
motoru kucaklamadan servise ya da ustana git. Rölanti devir sensöründe bi problem olabilir. Debriyaja basıp rölantiye alınca motor istop ediyor. Sonra bi daha ayağını debriyajdan çekince motoru vurdurarak çalıştırmış oluyorsun farkında değilsin. Zararlı bişey yaptığın.

+1907

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıy ve hava filtresini kontrol edin. bahs ettiğiniz olay silindir içindeki dengesiz yanmadan oluşuyor. silindirlere ya yakıt az geliyor yada hava fazla özellikle orjinal hava filtresi kullanın.hava emiş hortumu kelepçelerini kontrol ettirin.