astra h deki bazi özelikler bende olmuyo

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu islem olduunda arbaniza binmeye geldiginizde anhtarin acma düymesine bastiginizda arbanin lambalari yanacak FOLLOW-ME-HOME

alper_astra2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu islem olduunda arbaniza binmeye geldiginizde anhtarin acma düymesine bastiginizda arbanin lambalari yanacak FOLLOW-ME-HOME

arkadasım boyle bır ozellık yok.(yınede %100 emın degılım) buna benzer bır ozellık war.Aksam waktı geldın park ettın. anahtarı cıkardın sınyal kolunu gerı cekıp bıraktın yanı sellektör yaptın. butun arabadakı lambalar yanar. stoplar. farlar falan.
bellı bır zaman sonra kendı kendıne kapanır.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu follow me home olayını anlamadım biraz açıklayacak olan var mı?

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu follow me home olayını anlamadım biraz açıklayacak olan var mı?

Ya benim bildigim sofor kapisi acikken anahtari kontaktan aldiktan sonra selektor kolunu direksiyona dogru cekince park lambalarin ve kisa huzmeli falar 30 sn boyunca yaniyor. En azindan bende boyle ve cok sik kullaniyorum bence cok guzel bir ozellik.

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çekerçekmez mi yanıyor yoksa yukarıda yazılan gibi kumandadan açma düğmesine basınca mı yanıyor?
bu özelliği ne maksatla kullanıyorsun?
park yerinde aracı bulamayınca filan mı?

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu özellik çok ayrıntılı bir şekilde kullanım kitabında yazıyor.

Follow me home; türkçesi beni evime kadar takip et. Diyelim ki aracınızı gece otoparka bıraktınız, ancak parktan-garajdan evinize kadar çok karanlık bir yolunuz var. İşte bu sebeple, arabadan inerken anahtarı kontaktan çıkartıp kapı açıkken selektörü çekersiniz bip sesiyle farınız yanacak, aracınız yolunuzu, yani garaj yolunu aydınlatacaktır. Sonra kendini kapatacaktır.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bazi marka arabalarda oldugu gibi kapi acildiginda sislerinde yanmasi gibi bir sey yapilirmi bizim arabalara bilgisi olan varmi bu konuda..

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitapçığa bakarak her özelliği bulmanız mümkün değil. farkındaysanız kitapçığın genelde en arkasında opel şirketi bu özellikleri müşteriye sormadan değiştirebilir gibisinden bir ifade var. ben çok uğraştım bu işlerle. özellikle 2008 model sunrooflu astra sedan için. kitapçıkta uzaktan kumandadan kapama tuşuna uzun süre basılınca kapılar ve sunroof kapanır yazıyor. fakat sunroof kapanmıyor. serviste çok uğraştık, sonra fabrikayı aradık. bu özelliği yazılımdan kaldırmışler. yani burdan şu sonuç çıkıyor;
1- yazılımla kapatılmış olabilir: bunu tech 2 cihazı ile düzeltebiliyorlarda düzeltemiyorlarda.
şöyle oluyor; eğer opel e verilen güncel yazılımda bu özellik var ise bunu açabiliyorlar. eğer bu özellik yazılımda yoksa bir şey yapamıyorlar.
2- donanım kaldırılmış olabilir : örneğin 2008 model ve sonrası astralarda emniyet kemeri uyarısı kaldırıldı. burda bir sensör iptal edilmiş. yani donanım eksik

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"sinyal kolunu kendine dogru cekince söför kapisi acik olacak arbayi acmaya geldinde arabanin lambalari yanacak gibi"

Burda ne demek istediniz anlayamadım, açıklar mısınız.

burda "arbayi acmaya geldinde arabanin lambalari yanacak" derken içteki göstergelerin ışıklarından bahsetmek istemiş sanırım...eğer yanmıyorsa bir sorun vardır. servise götürün aracınızı...