Astra H de hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesi.

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 enjoylardada var bu sorun sımdı anahtarı kontaga takıp hem sınyal kolunu hemde sılecek kolunu cektıgımızde kapıların kılıtlenme fonksıyonu acılıyormu arkadaslar ben anlamadım af ola:)

atlatma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emniyet kemeri sensörü bütün astra h larda var. bi keresinde tech 2 bağlıyken çocuk devreye sokabiliriz dedi aman aman istemedim sonra kemeri koltuğun arkasından bağlamak zorunda kalıyoruz ötmesin diye.en önemlisi kapıları kitlememesi ama belkide kitleyen vardır 2004 2005 lerde felen

o emniyet kemeri koltuğun arkasından deliğine takılsın diye yapılmadı. arkadaşlar hepimiz mantıklı belli bir yere kadar düşünebilen insanlarız emniyet kemeri takılı değilken hava yastığı çalışmaz. ama siz sinyal sesinden kaçmak için kemeri arkadan takarsanız herhangi bir kazada allah korusun hava yastıksız alacağınız zarardan fazlasını alırsınız hava yastığı patladığı için. ayrıca emniyet kemerinde ön gergi vardır oda aktif olur kaza anında daha yumuşak bir şekilde vurur kafa ve gögsümüz hava yastığına. ama sen artistlik olsun diye arkadan bağla canın kıymetsizse sinyal duymayayım diye.

biz türküz kafamız böle muzurluğa vede kurallara uymamaya çok basar

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de o özelliği tech 2 cihazı ile actırmak üzere servise gittim ama 2006 dan sonraki programlarda o özelliğin iptal edildiğini söylediler bana.. kaza anında kapılar acılmıyomuymuş neymiş... acaba uğraşmak istemediler mi onu bilmiyorum artık...
doğru o özellik kaza anında kapıların kilitli kalmasına sebep oluyor araçtan çıkmanız daha zor ve zahmetli oluyor kaybettiğiniz zaman sizin hayatınıza sebep olabilir nerdenmi biliyorum 112 de çalışıyorum eğer bu kilitlemeyi çocuk sebebiyle istiyorsanız eşinizi de çocuğunuzla beraber arka koltuğa oturtun çocuğunuz daima aracın sağ tarafında eşiniz ise sol tarafta otursun olaki kapıyı açıp düşse bile sağ tarafta gidebileceği alan sınırlı olup arkadan gelen aracın ezme riskide yoktur (tabii ensol şeritte gitmezseniz )

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o emniyet kemeri koltuğun arkasından deliğine takılsın diye yapılmadı. arkadaşlar hepimiz mantıklı belli bir yere kadar düşünebilen insanlarız emniyet kemeri takılı değilken hava yastığı çalışmaz. ama siz sinyal sesinden kaçmak için kemeri arkadan takarsanız herhangi bir kazada allah korusun hava yastıksız alacağınız zarardan fazlasını alırsınız hava yastığı patladığı için. ayrıca emniyet kemerinde ön gergi vardır oda aktif olur kaza anında daha yumuşak bir şekilde vurur kafa ve gögsümüz hava yastığına. ama sen artistlik olsun diye arkadan bağla canın kıymetsizse sinyal duymayayım diye.

:alkis: :alkis: :alkis: ondan sonra haberlerde anlatıyor. "arabadan dışarı fırlayıp..., vah vaaahh gitti gittiiiiiiiiiiiii" çare olmuyor sonra.

Son düzenleme:

selcukkoylu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşım kim bağlıyo kemeri arkadan kemer arkadan bağlanırmı hiç sen bağlıyosan bağlamamanı tavsiye ederim tehlikeli.

selcukkoylu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hem bilgin olsun fiat brava ncap te 2 yılsızı dahi alamamış .bizim araçlar 5 yıldızlı kendine dikkat et kemeri arkadan felen bağlarsan parçanı bulamazlar maazallah.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım kim bağlıyo kemeri arkadan kemer arkadan bağlanırmı hiç sen bağlıyosan bağlamamanı tavsiye ederim tehlikeli.

iyi de o mesajı sen yazmış görünüyorsun (selçuk köylü) atlatma kim o zaman? 2 üyeliğinmi var senin yoksa? :eek: bu nası iş ?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik kilitleme bir dönem bütün araçlarda yaygın olarak kullanılan ancak kaza anında sorunlar çıkarttığı için kaldırılmış bir sistem diye biliyorum ben... emniyet kemeri nevzuuna gelince benim araçta san ki sadece ışıklı uayrı vardı diye hatırladığım ve bunu da birkaç zamandır görmediğim için bozulduğunu zannederek servise gittiğimde mastertech lerden birisi bana 2006 ve üzerindeki modellerde ses ve ışıklı uayrı sisteminin bulunmadığı daha alt modellerde ise tech 2 ile açma kapama fonksiyonuna sahip bir sistemin bulunduğunu yani benim hayal gördüğümü söyledi... tesadüfen yanımıza yanasan aynı model cosmo da da olmadığını görünce inandım artık... kısacası 2006 dan sonra yoook...

cuneyt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim C'monda anahtarı kontağa takıp silecek ve sinyal kolunu 3sn geriye çekince programlama açılıyor ordan aktif ediliyor. Ben o şekilde yaptım. Astra'dada olabilir bir dene istersen ama kontağı açma. Sadece kontağa anahtarı tak.
gecenin bi vakti konuyu görünce kafama takıldı, varmı astra H larda bu özellik?