astra h arka kapı hoparlör

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 astra h 1,3 cdti esentia konfor aracların arka kapıda hoparlor mevcut değil sanırım daha once taktıran tecrubelerını paylşaşabilirmi. tesisatı mevcutmu yeni tesisat cekilmesi gerekiyormu?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Hoparlör takılacaksa mecburen kapı kartonu sökülecek. Sökülünce de tesisat olup olmadığı ortaya çıkar, varsa bağlar geçer, yoksa da önden 2'şer metre kablo çeker bağlarlar. Alınacak hoparlörlerin boyutu da kapıdaki yerinin ölçüsünden ortaya çıkar. Çok para isterlerse hemen uzaklaşmanızı, işinin erbabı, dürüst bir usta bulmanızı öneririm. Ben geçen sene 4 kapıya izolasyon yapılması+sedan arka pandizot sökülüp takılması+arka kapılara hoparlör montajına 100 tl işçilik vermiştim.

Hoparlör seçimi için de kağıt hoparlörlerin daha iyi olduğu söylense de evde kendi yaptığım ahşap kabinde kullandığım pioneer ts-g1310f 13cm (plastik) hoparlörlerden aldığım ses, araçtakinden biraz daha iyi. Yani kağıt hoparlör kullanılması şart değil. Bilindik marka bir plastik hoparlör de olabilir.

Bu arada benim sonradan takılan markası belirsiz kağıt hoparlörlerim ile öndeki orjinal hoparlörler arasında hiçbir fark yok. Hoparlörleri satan kişi arızalananların yerine bunları takıyoruz, orjinal kalitesinde demişti. Haklı çıktı.

• Beğen
Tepkiler: bicakci54