Astra H,arac gaz yemiyor...

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 aydir falan ara sira basıma gelen bisi var...hatta bunun yuzunden ciddi bi kaza yapıyodum..sorun su;
bazen yolda giderken arac mesele durdugumda trafikte yada ne blm normal giderkende ilk gaza bastıgımda arac hızlanmıyor ancak ayagimi 1-2 kez gazdan cekip tekrar bastıgımda arac hızlanıyor..bunun nedeni ne olablr sizce ...arac 20 binde yagını hic degistrmedım 1,6easytronic...

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim en geç 15000'de yağın değişmesi gerekiyor....

anladığım kadarıyla aracı sıfır almışsınız... onun bakım zamanıda geçmiş olmalı...

garantiside olduğuna göre yetkili bir servise götüründe baksınlar...

bu arda sıfır araçlarda ilk yağ değişimine kadar araç yağ eksiltebiliyo... tehlikeli olabilir bence hemen servise gidilmeli

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 binde servise gttm filtreler degisti ancak gorevlı yagin 30 bin kmlk oldugunu ve degismeye gerek olmadgını soledi bende degistirmedim...yag danmidir acaba kesn?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk bakımda yağ 30000de değişiyor doğru... ben yağla pek alakalı olacağını sanmıyorum, servise gitmende fayda var nasılsa garantisi vardır aracın. Çoğu zaman elektronik problem çıkartıyor bu araçlar ama kelebek boğazı enjektör temizlikte gerekebilir. Pislenince gaz yememeden ziyade tekleme gibi yapar ama netice olarak servise gitmek lazım. easytronicten de olabilir benimki de easytronic zaman zaman başıma geldi benzer durumlar, vites elektroniği kaynaklı olarak.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 binde servise gttm filtreler degisti ancak gorevlı yagin 30 bin kmlk oldugunu ve degismeye gerek olmadgını soledi bende degistirmedim...yag danmidir acaba kesn?
yag degişip degişmemen arabanın gaz yemesine veya yememesine etki etmez.Başka yerlere baktır derim.Özellikle ateşleme sistemine,sensörlere...Benzin filitresine pompasına kadar baktır...hatta aldıgın benzinciyi bile degiştir olayın yag ile ilgisi yok...Araban otomatik ise şanzuman yagına baktır bide....

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıntı:
benim bildiğim en geç 15000'de yağın değişmesi gerekiyor....

anladığım kadarıyla aracı sıfır almışsınız... onun bakım zamanıda geçmiş olmalı...

garantiside olduğuna göre yetkili bir servise götüründe baksınlar...

bu arda sıfır araçlarda ilk yağ değişimine kadar araç yağ eksiltebiliyo... tehlikeli olabilir bence hemen servise gidilmeli

Motor yağı ile hiçbir ilişkisi yok. Ayrıca bir arabanın 15 binde yağı değişmesi gerekiyorsa, bu km yi aştığınızda kesiklik yapmak gibi size bir gıcıklığı olamaz. Ha ne olur? Yağ özelliğini yavaş yavaş kaybedeceği için gömlek ve segmanlar ve ayrıca ilgili diğer aksamda zaten var olan aşınma oldukça hızlanır. Dolayısıyla bu serviş işini o kadar büyütmemek lazım. Aksi halde böyle ilgisiz yorumlara neden olabilir. Aracınız hareket halinde yada çalışırken gaz yemiyorsa gaz kelebek boğazı, rolanti motoru, potansiyometre, debimetre, yakıt pompası, filtre düzeneği ve ilgili diğer aksam kontrol edilmelidir. Öyle ortadan yağ değişmekle olmaz.
Öncelikle, bu meretin çalışma prensibi ne? arıza ne? dolayısıyla hangi aksam problemli olabilir? bunlar araştırılmalı.
Diğer bir arkadaşın dediği; şanzıman yağı ile de ilgisi yok. Ancak yağ ile ilgili sorunu olan o. vites, düzgün vites geçişi sağlamayabilir. Bu da hareket halinde bir kesiklik gibi hissedilebilir. Bunu motorun kesiklik yapmasından ayırt etmek gerekir.
Selamlarımla..

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun beyler yardımcı oldugunz icin yakıt zaten doru durust sabit bi yerden almıoyrum ...nese bi kac gun daa bakıyım yne olursa artık servise garanti dolmadan

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Program hatası , astraların gaz pedalı elektronik kumandalı olarak çalışıyor , benim de başıma geliyor ki benim aracım easytronik bile değil. Ben de bazen yokuşta donup kalıyorum. Aracın beyni ateşleme sistemini çeşitli sensörlerden elde ettiği verilere göre düzenliyor.
aracının periodik bakımını yaptırtmak düzelme sağlatabilir. Motor yağının kalitesi aracın hava filtresi buji değişimi vs. ile durum düzelebilir.