Astra H akü boşalması

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer konu daha önce de açılmış ancak çözüm bulamadım. Bir haftalık beklemenin ardından marşa bastığımda araba çalışmadı. Takviye ile çalıştı ve aküyü kaçak testine soktum. 650 mah lik kaçak tespit ettim. Sigortaları tek tek denediğimde teybe ait sigortayı söktüğümde kaçak 350 mah civarına düştü. Başka birşey bulamadım.

Forumda okuduğuma göre gizli menüye girildiğinde geri çıkılmadığı taktirde sensörlerin açık kaldığını ve 650 mah akım çektiği yazıyordu. Miktar, bendeki kaçak ile aynı, gizli menüye de çok girerim normalde motor hararetine bakmak için. Çözüm yöntemi de yazılmıştı ancak yöntemi uygulamama rağmen düzelmedi. Ne diyorsunuz arkadaşlar?

enermax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendim cevaplayayım, gizli menü içerisindeyken bc düğmesine basarak önce radyo ekranına geliniyor, sonra setting e basılı tutarak bip sesine kadar bekleniyor. Böylece gizle menüden çıkılmış oluyor. Garanti altına almak için motoru stop ediyoruz, 30 sn kadar bekliyoruz tekrar çalıştırıp radyo açıldıysa eğer kapatıyoruz. Son olarak motoru stop ediyoruz.Böylece gizli menüye girildiğinde açılan sensörler kapanmış oluyor.

caner_1616

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
akü testini nasıl yapıyoruz benimde bu ara akü sorunum var aşağı yukarı 6 yıl oldu ancak daha araç sıfır gibi 26.000 küsürde ! sanırım yeni akü alacağım dışarıda 430 serviste 580 TL denilde ne yapmam gerekli sizce ?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü testini nasıl yapıyoruz benimde bu ara akü sorunum var aşağı yukarı 6 yıl oldu ancak daha araç sıfır gibi 26.000 küsürde ! sanırım yeni akü alacağım dışarıda 430 serviste 580 TL denilde ne yapmam gerekli sizce ?

Fazladan 150 tl vermeye gerek yok

caner_1616

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
sanayinden pazarlık yapıp 400TL ile Çelik marka yeni akü alındı ancak eski orjinal GM aküyü vermek istemedim, alıcıda bulundurmak yasak mış ne alaka anlamadım muhtemel değerlendirecekler gibi :)

şimdi başka bir problemim oldu onun için ayrı başlık açmakta fayda var O:)