Astra H a tup takılır mı?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=139741

bakmanızda yarar var
abartılıdır diyenler hiç tıklamasın bile .......

abartılı değil, doğru söylüyor aksine az bile...

Ancak verdiğin link'teki haberin tümünü umarım okumuşundur, linkte de ruhsatsız veya deneyimsiz montaj + kaçak kit kullanımından kaynaklanan sebeplerden tehlike oluştuğunu üstüne basa basa söylüyor...

Başlığı açan kişi teknik arıza yaşarmıyım diye sormuş, konu biraz dağılmış ancak emniyette önemli değinmeden olmuyor...

keşke bizim fabrikadaki LPG tank test fotoğrafları yanımda olsaydı da sizlere de gösterseydim... Tanka normal çalışma basıncının 5-6 katı basınç yükleniyor, o 3-4 mm'lik tank balondan beter şişiyor hacmi 2 katına çıkıyor ama en ufak sızıntı vermiyor, ne kaynak yerinden, ne koloretinden, hiçbir yerden...

LPG oldukça güvenlidir, ancak markalı kit, ruhsatlı-deneyimli montajcı kullanırsanız... TSE, ecer vs... belgelerini almak kolay değil, içiniz rahat olsun... eğer montajı yapan usta da mahalle arasındaki adam değil de ruhsatlı deneyimli bir firmadan biriyse sorun kalmaz... O kontrolsuz kitleri kullanıp, yoldan geçene de montaj yaptırırsanız patlar da yanar da...

Ayrıca dönüşüm kitlerinin belirli bir ömrü vardır, genelde 10 yıldır... unutmamak lazım... zaman zaman kontrol edilmeli

Son düzenleme:

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bu konudan bence çıkan sonuç iyi bir marka ve usta ile sonsuza kadar lpg dir. ASTRA H A TÜP TAKILABİLİR:) :good: teşekkürler...

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiçbir Kapalı otoparka + Yetkili servise giremezsin bunu da düşün derim....

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çok düşündüm taktırmayı ama korktum valla ne yalan söyleyeyim kapalı otoparka bile sokmuyorlar...

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taktırdım 3 ay oldu çok mutluyum şimdi. astra H si olan arkadaşımda var, o da çok mutlu, italyan tartarini tavsiyem, bunu ilk getiren türkiye ye sakarya elbirlik.

opel007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çekiş kesin düşer nerden biliyosun diyecek olursan ben o hatayı yaptım.2005 model astra h tüp taktım ama km 140 ykr yakıyodu lpg nin hakını yememek lazım ama ben önermem ilk başta cok sorun cıkıyo.