astra h 60000 bakım

demirkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba,
Arabam Astra H 2005 model 2004 ekim trafiğe çıkışlı 5 senelik olacak ve 57000 km de .yag değiğim zamanı ve ayrıca bakım zamanı da geldi.60000 bakımını özel opel servisindemi yaptırsam yoksa normal servistemi? Ayrıca trigeri degiştirmesem riskli olurmu acaba bi 15000 daha beklesem...
Tesekkur ederim...

ekaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60.000 bakımı yetkili serviste baya tuzluya çıkıyor. Özel servislerden teklif almanı tavsiye ederim. Ayrıca hiçbirşeyi değiştirmesen de trigeri mutlaka değiştir. Bozulma ihtimali az da olsa bozulduğu zaman çıkartacağı masraf oldukça yüklü olur. İşi sağlama almak şart .

Yetkili servisin bana verdikleri teklif aşağıda yazıyor ve içinde devirdaim pompası da yok :) 3 Yaşından büyük araçlara da %25 indirim var.

İşçilik Tutarı234
Hava Filtresi27,63
Polen Filtresi33,1
Yağ Filtresi15,99
Motor Yağı86,67
Karter Tapa Pulu0,38
Hidrolik Yağı9,73
Buji (4 Adet)41,36
Triger Seti324,09
Anahtar Pili6,62
Temizleme Kimyasalı6,5
Cam Suyu Antifirizi2,77
Atık Bedeli1,92
Sarf Malzeme7,5
TOPLAM (KDV DAHİL)943 TL
NOT:Motor yağı ve sarf malzemelerde indirim yoktur.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
atık bedeli mi çevre temizlik vergisini de bizden mi çıkarıyorlar :)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle triger setini değiştir ve ayrıca devirdaimide değiştirmeyi unutma yoksa başına daha büyük surunlar çıkabilir trigere hiç güven olmuyor.

Bence özel servislerde de yaptıra bilirsiniz güvenilir bir ustanız varsa bir sorun çıkmaz ve fiyat hemen hemen 3/1 düşer.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Laguna'yı 60 binde ana servise götürdüm(Renault-Neziroğlu). Değişeceklerin listesini aldım. Malum trigerde dahil her şey. İnanır mısın 1700 lira dediler. Hemen sanayideki ustamı aradım. Dedim usta böyle böyle 60 bin ağır bakımına girecem. Hemen gittim yanına listeyi verdim. Triger,devirdaim ve listedeki her şey benzin filtresi bile dahil 490 liraya kapadım(bütün her şey orijinal ve yerli yerinde). Serviste şerefsizler bindiriyorda bindiriyor. Her yerden geçiriyorlar. Üstelik arabayı veriyorsun başına bile duramıyorsun. Ustamla muhabbet ede ede sora sora en güzeli diyorum. Eğer benim gibi tanıdık bir ustan varsa ustadan şaşma. Garanti bitene kadar servis, gerisi usta bence.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninla aracım aynı yetkili serviste % 25 indirimli 500 tl civarı bir ücret ödemiştim triger seti dahil

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam özel de yaptır etraftan sor öğren sanayide iyi usta vardır muhakkak. Triger set devirdaim yağı filitreleri bujileri kayışları değiştir herhalde 500 civarı anca olur. Bizim zonguldakta vw opel yedek parça satan bir yer var sanayide kendi ustalarıda var alıyorsun parçayı işçilik dahil veriyorsun çıkıyorsun fiyatlarda uygu gelmişti bana.Orjinal gm damgalı ürünle değil ama continental luk vs bunlar gm e doğrudan üretim yapan firmalar gm de bunlardan alıp poşete koyuyor satıyor zaten.