Astra H 2012 easytronic Şanzıman Tekleme

ertunc23

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba ;

Aracımı alalı daha 2. gün oldu.Daha önce tam otomatik kullandığım için şimdi ki şanzıman çok garibime gitti.Dün'den beri A1 ve A2 geçişlerinde özellikle istanbulun yoğun trafiğinde araç aşırı silkeleme yapıyor.Sapıtıyor gibi davranıyor.Bu günde yoğun trafikde A1'de iken bir anda stop etti.Tekrar çalıştırdam her hangi bir arıza vs düşmedi bilgi ekranına.Bu normal bir şeymi yoksa bir problem mi var onu'da bilmiyorum.Ekspertizde şanzıman'da terleme var diye çıkmıştı.

Araç henüz 85 binde.En son bakımı 80 binde yapılmış ama baskı balata vs değişmiş mi bilmiyorum.Satın aldığım arkadaş normal yağ bakımını yaptırmış.O kadar.

Selçuk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun.
Easytronic şanzımanlarda 1. Vitesten 2. Vitese geçiş sarsıntılıdır malesef, dediğiniz gibi sıkışık trafik sıkıntı olabiliyor, o yüzden 2 nin üstüne çıkmayacaksam manuel kullanıyorum, ancak sonrası normal olmalı. Aracı ilk aldığımda bende stop ettirmiştim (nasıl becerdiğimi hatırlamıyorum) ancak bir daha olmadı, sizin durumunuzda da münferit olup olmadığını takip etmeniz iyi olur.

ertunc23

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Birebir aynısı oldu bende'de.A1 ve A2 'de o kadar çok sarsıntı oluyor ki acaba dedim ben mi ayağımı alıştıramadım yoksa şanzımanda bir problem mi var.Bu günde sıkışık trafikde aniden stop edince şaşırdım.Nasıl becerebildiğimi bende anlamadım :) Takip edeyim en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: Selçuk1

Ahmetağbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2017 otomatik astram var şanzıman arıza yaptı servis garantiden cıktıgını söylüyor gerekçe olarak geçen yıl araç servise 3 ay geç gelmiş ama geldikten sonra garantisini para karsılıgı 2020 ye kadar uzatmıs eski sahibi. Şimdide sanzıman arıza yapınca servis bunu bahane edip yapmıyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz