Astra h 2007 lpg de tekleme sorunu

cetindagcemil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h araçim lpg de kullanırken özellikle vites geçişlerinde ve hizlaninca teklemé yapıyor. BenZinde kullandığım zaman bu sorun yok.hersey normal.sanayide ustaya gösterdiğim de sorunun buji lerden olabileceğinı söyledi buji değişimi yaptırdım ve gaz ayarı yaptırdım sorun duzelmedi.üstelik uzun yolda 100 km hızı geçtikten sonra yokuslarda tekleme daha da artıyor bu gibi sorunla karsulaşan bi arkadaş var ise yardımlarını bekliyorum.

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Astra h araçim lpg de kullanırken özellikle vites geçişlerinde ve hizlaninca teklemé yapıyor. BenZinde kullandığım zaman bu sorun yok.hersey normal.sanayide ustaya gösterdiğim de sorunun buji lerden olabileceğinı söyledi buji değişimi yaptırdım ve gaz ayarı yaptırdım sorun duzelmedi.üstelik uzun yolda 100 km hızı geçtikten sonra yokuslarda tekleme daha da artıyor bu gibi sorunla karsulaşan bi arkadaş var ise yardımlarını bekliyorum.

Vallahi kardeşim hemen hemen aynı sorun bende de var, bujülerim yeniydi. lpg ciye gittim, enjektör kontrolü yaptı birinde sorun vardı sökmem gerek müsait zamanda aracını bırak dedi, açıkcası bende şüphelenmiştim lpg enjektöründen. Müsait zamanı bekliyorum götürmek için...

cetindagcemil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobini değişimi bana mantıklı gelmedi.çünkü sadece lpg de tekleme yapıyor.eğer ateşleme bobini arızalı olsa benzinde de aynı sorun olmazmı?zavoli marka lpg takılı üzerinde zavolide 4 enjektöre 800 tl atikerde 300 tl diyorlar denemek için değişim yaptırmayı düşünüyorum.ama kararsız kaldım zavolimi yoksa atikermi sonuçta enjektörleri değiştirdiğim zamanda düzelmememe ihtimali var

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

ateşleme bobini değişimi bana mantıklı gelmedi.çünkü sadece lpg de tekleme yapıyor.eğer ateşleme bobini arızalı olsa benzinde de aynı sorun olmazmı?zavoli marka lpg takılı üzerinde zavolide 4 enjektöre 800 tl atikerde 300 tl diyorlar denemek için değişim yaptırmayı düşünüyorum.ama kararsız kaldım zavolimi yoksa atikermi sonuçta enjektörleri değiştirdiğim zamanda düzelmememe ihtimali var

Zavoliye o kadar para vermenize gerek yok, ben akl taktırmıştım nerdeyse hiç farkı olmadı. Ne çekiş azaldı, ne de yakıt arttı. 2 yıl sorunsuz kullandım. Ama şöyle bir durum da var enjektörlerin 1 inde bile tıkanıklık vs olursa arıza lambası yakar.

aliyilmaz3579

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç twinport motor ise boşuna uğraşmayın lpg den randıman alamayacaksınz. 2006 astra h 1.6 twinport 120 binde lpg taktırdım 148 binde arabayı sattım toplam ettiğim masraf 7 bin tl ( lpg kit ücreti hariç ) iki defa subap eritti 4 defa ateşleme bobini yaktı en sonunda komple motoru yedi sattım kurtuldum asla ama asla lpg ve opel ikilisinden uzak durun dizeline lafım yok ama.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi