ASTRA H 2004

Denizuzman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstad ötüyor sa kulbutor kapağın arızalı araba o yüzden çok yakıyor götür 1000 ile 1200 tl masrafın olur ama iyi bir ustaya gidip emme manifoldunu twinport dikkat ettir ama komple söktür boğaz kelebeğiyle ve map sensörüyle beraber temizlet iyice gerekirse soksun sana versin elinle temizle senin malina baktığın gibi kimse bakmaz temizle bunları da kapağı da değiş düzelir kapağın tamir kiti benim elimde var ama götürdüğün usta tamiri yok der çünkü yapılırken dikkat edilmeli ve tamir kitini bulmak zor kapağı yenileyip dene

Denizuzman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ustam bobin ve bujide olabilir mi sıkıntı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Peki ustam bobin ve bujide olabilir mi sıkıntı
ben onları es geçtim bakılmıştır diye bobinde çok tekler onuda motor kaputunu ac üstad sen motora bak biriside gaz verip bıraksın üst devirlere kadar patlatma yapar pat diye duyarsın o zaman buji bobin diye gidersin

Denizuzman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben onları es geçtim bakılmıştır diye bobinde çok tekler onuda motor kaputunu ac üstad sen motora bak biriside gaz verip bıraksın üst devirlere kadar patlatma yapar pat diye duyarsın o zaman buji bobin diye gidersin
Patlatma sesi var reis evet ama örneğin 20 km de 3/4 defa

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tamam bunuda değişecek ama o kapak değiştikten sonra mecbur buji değişir eğer motor çalışırken dediğim yerde ıslık sesi var kapağın arızalı yapılacak yada değişecek ondan sonra bujinde mecbur değişir

Denizuzman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam bunuda değişecek ama o kapak değiştikten sonra mecbur buji değişir eğer motor çalışırken dediğim yerde ıslık sesi var kapağın arızalı yapılacak yada değişecek ondan sonra bujinde mecbur değişir
Tamam abi sağol birazdan buji ile bobine baktiracam

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tamamdır üstad boğaz kelebeğini söktür içine bak yağ varmı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
buji bobinde ise opel kendi cihazı var onda bağlıyorsun cihaza ve sokuyorsun bobin bujiyi bilgisayardan test ediyorsun bu var ama cihaz bulmak zor