Astra h 1.7cdti 3bin devirde takılıyor

coozz42421

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2005 astra h 1.7 cdti aracım var 1 senedir motor arıza lambası yanıyor ve 3 bin deviri geçmiyor ( canı isterse arada geçiyor) ve bu problemi gidermek için gereksiz masraf etmekten bıktım ama hala giderilemedi. turbodandır dediler yenilendi arıza devam etti, egr valfi 2 defa temizlendi olmadı , manifoldlar temizlendi yinede düzelmedi, usta kesin birşey söyleyemiyor ihtimaller üzerine tamir ediliyor ve sonuç aynı lütfen yardım edin artık arabayı yakmayı düşünüyorum. opel demek benim için kahır demek bu problem dışındaki yapılan masrafların haddi hesabı yok.

ContactTRM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç boşta iken gaza sonuna kadar basın eğer devir saati 3bin'i geçmiyor ya da geçiyor ve hemen düşüyorsa(titreme ya da takılma) eksantirik sensörü ya da krank devir sensörü arızalıdır. Eğer durumunuz müsait ise Ankara ya da Konya'da iyi Opel ustaları var. Basit şeyleri dahi çözemeyen insanlara arabalarınızı götürmeyin. Astra H elektroniğe geçiş dönemi aracı olduğu için biraz elektronik anlamda kronik sıkıntıları oluyor. Bende 1.3CDTİ DPF sahibiyim. Bende de aynı problem oldu ve krank devir sensörünü değiştirdikten sonra düzeldi. İnstagram'dan serhatinci hesabına sorununuzu yazarsanız yardımcı olurlar. Ankara içi de Opay Servisi öneririm.
NOT: Kontağa anahtarı takın.(motor kapalı)
Gaza ve frene sonuna kadar basın.
Ardından kontağı marştan bir önceki konuma getirin.(çevirin ama arabayı çalıştırmayın sakın)
Devir ve Km/s göstergesinin tam ortasında ki ekranda çıkan sayıları not alın.
Ardından internette Astra H arıza kodları diye aratın.

Astra H arıza kodu nasıl bakılır diye aratırsanız çıkar.(Cihaz olmadan.)