Astra h 1.6 twinport motoru sesli çalışma

mrsmith

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim aracım 2005 model astra h 1.6 twinport 145.000 binde bakımlarını düzenli olarak yaptırdım buji ve bobinini 15.000 km önce değiştirdim fakat şu anda aracımın mototru çok sesli bir şekilde çalışıyor aynı dizel motor gibi diyebilirim ustaya götürdüm emme manifoldu değişmesi lazım dedi bir başka usta ise hiçbir sorun olmadığını söyledi nasıl bir yol izlemem lazım acaba

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim aracım 2005 model astra h 1.6 twinport 145.000 binde bakımlarını düzenli olarak yaptırdım buji ve bobinini 15.000 km önce değiştirdim fakat şu anda aracımın mototru çok sesli bir şekilde çalışıyor aynı dizel motor gibi diyebilirim ustaya götürdüm emme manifoldu değişmesi lazım dedi bir başka usta ise hiçbir sorun olmadığını söyledi nasıl bir yol izlemem lazım acaba
motorun sesini çekip atabilirsen dinleyebilirim o manifold pek ucuz birşey değil 5 ile 6 bin tl arası

camel2019

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
benzer bir sorun yaşadım. motorun sesli çalışmasının ardından hata kodu var mı diye baktığımda bir problem yoktu. ancak bir süre sonra araç çekişten düştü dolayısıyla tamirciye gittim egzantrik dişlileri değişecek dedi kabul etmedim aynı usta selonoid valfleri kontrol edince birinin patladığını gördük selonoid valf değişince sorun düzeldi ne ses kaldı ne çekiş düşüklüğü ama tecrübeli üyeler sorununa daha sağlam cevap vereceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem