Astra h 1.6 manifold temizliği

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracımda yaşadığım egr sorunu nedeniyle manifold + egr kanallarını temizletme kararı almıştım ancak ustamla bugün yaptığım görüşmede riskli iş manifold içinde kelebek varmış sökünce o elimizde kalabilir gibi bir şeyler söyledi. Daha önce bu temizliği yapan sorun yaşayan/yaşamayan var mı acaba? Riski yüksekse hiç temizletme işine girmeden yazılım ile egr iptal kararı mı alsam?

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Ustaysa elinde kalmaması gerek. Ben evin önünde manifoldu 4 parçaya ayırıp temizledikten sonra topladıysam onun hayli hayli yapması gerek.
Şu konuyu inceleyin isterseniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustaysa elinde kalmaması gerek. Ben evin önünde manifoldu 4 parçaya ayırıp temizledikten sonra topladıysam onun hayli hayli yapması gerek.
Şu konuyu inceleyin isterseniz.

Bu bahsettiği kelebek stop klapesi olmasın? Stop klapesi sadece dizel araçlarda olmuyor mu? Benzinlilerde manifoldda böyle bir kelebek var mı kafa karıştı açıkcası

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Benzinli dizel ne farkeder. Boğaz kelebeği boğaz kelebeği işte. Gaza bastıkça daha fazla açılır ve araç daha fazla hava çeker.

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benzinli dizel ne farkeder. Boğaz kelebeği boğaz kelebeği işte. Gaza bastıkça daha fazla açılır ve araç daha fazla hava çeker.

Burada bahsettiğim boğaz kelebeği değil. Manifold içinde kelebek diye geçen bir parça varmış sanırım stop klapesi diye geçiyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Burada bahsettiğim boğaz kelebeği değil. Manifold içinde kelebek diye geçen bir parça varmış sanırım stop klapesi diye geçiyor.
Manifold içindeki twinport portu dur twinport kırılmaz sökerken altında motoru ve geçme twinport açan kanal açma yerleri var oralara bastırırsan plastik parça kırılma ihtimali var ama sökerken oraya elin değmiyor zaten ort. O egr twinport 100 150 binde açılır temizlenir hiçte sorun çıkmaz sökerken

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Manifold içindeki twinport portu dur twinport kırılmaz sökerken altında motoru ve geçme twinport açan kanal açma yerleri var oralara bastırırsan plastik parça kırılma ihtimali var ama sökerken oraya elin değmiyor zaten ort. O egr twinport 100 150 binde açılır temizlenir hiçte sorun çıkmaz sökerken
Akşamdan beri bunu yapacak bir usta arıyorum çoğu yanaşmıyor sorun ordan değildir falan diye işten kaçıyor çoğu. Paramla yapacak usta bulamıyorum. Ankara şaşmazda bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapabilecek bir usta biliyor musunuz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Akşamdan beri bunu yapacak bir usta arıyorum çoğu yanaşmıyor sorun ordan değildir falan diye işten kaçıyor çoğu. Paramla yapacak usta bulamıyorum. Ankara şaşmazda bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapabilecek bir usta biliyor musunuz?
Serhat inci var gidin yardimci olur intagramdan bakabilirsiniz yada elinizden geliyorsa siz yapın egr fişini çekin ve yola çıkın hoplama zıplama kalmıyorsa benzinde sorun direk bundandır temizlik sonrası düzelir

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Serhat inci var gidin yardimci olur intagramdan bakabilirsiniz yada elinizden geliyorsa siz yapın egr fişini çekin ve yola çıkın hoplama zıplama kalmıyorsa benzinde sorun direk bundandır temizlik sonrası düzelir
İşte yaptığım uzun araştırmalar sonucu ben de bu düşüncedeyim ama gel de bunu ustalara anlat :) bir iletişime geçeyim serhat inci ile umarım yardımcı olur. Sorun aynen dediğiniz gibi egr fişini çekince hoplama zıplama kalmıyor ama taktığım an arabayı süresim gelmiyor :) gelişmeleri buradan yazacağım aynı sıkıntıyı yaşayan olursa yardımcı olur belki.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu arada söylemeden geçmeyim aracım benzinli gözüküyor ama aslında benzin/lpg onu düzelttim. Ama ben 1.5 yıl önce aldığım günden beri benzinde kullanıyorum bu sıkıntı ile lpgde sürmek tam bir işkence çünkü. Ama muhtemelen benden önce lpg ile kullanılmış baya bir.