Astra h 1.6 egr iptali

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracıma dün yazılım ile egr iptali yaptırdım ancak aklıma takılan bir soru var. Sadece yazılımsal iptal yeterli mi yoksa mekanik olarak da iptal edilmesi şart mı acaba?

hadim

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Egr yi neden iptal ettirdiniz ogrenebilirmiyim

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam bir önceki açtığın konuda cevaplamıştım. Mekanik egr iptali bu işin ilkel hali, sen en temizini yapıp yazılımla iptal ettirmişsin. Aracına yüklenen yeni yazılımda zaten egr sistemi yok. Arac egryi devreye sokmayacagından mekanik iptal gereksiz. Sizin sorununuz muhtemelen twinport klapelerinden bir önceki konunuza video da ekledim. Muhtemelen sorununuz o videodaki işlemle çözülecektir.

• Beğen
Tepkiler: a.culcu

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam bir önceki açtığın konuda cevaplamıştım. Mekanik egr iptali bu işin ilkel hali, sen en temizini yapıp yazılımla iptal ettirmişsin. Aracına yüklenen yeni yazılımda zaten egr sistemi yok. Arac egryi devreye sokmayacagından mekanik iptal gereksiz. Sizin sorununuz muhtemelen twinport klapelerinden bir önceki konunuza video da ekledim. Muhtemelen sorununuz o videodaki işlemle çözülecektir.
İptal edildi ancak kafama takılan bişey var. Yazılımla iptal etmeden önce fişi çekerek geziyordum ama fiş çekili olduğu için soğuk motor ilk marşda motor rölantiyi koruyamayıp stop ediyordu tekrar marşa basıp devam ediyordum. Bazen de rölantiyi toparlayıp stop etmiyordu. (bunu fiş çekili olduğu için yapıyor fişi takarak denedim yapmadı) yazılımla iptalden sonra fişi çekip öyle süreyim herhalde stop etmez dedim ancak bu sefer fiş çekili iken marştan sonra rölantiyi ayarlayamayıp her seferinde direkt stop ediyor fiş çekili halde binilmiyor yani. Yazılımla iptalden sonra bu normal mi? Yoksa tam beceremediler mi diye düşünmüyor değilim. Ancak fişi çektiğimde vs herhangi bir arıza kodu vermiyor araç iptal olmasa arıza kodu da verirdi. Özür dilerim biraz uzun ve karışık oldu umarım anlatabilmişimdir :LOL:

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Egr yi neden iptal ettirdiniz ogrenebilirmiyim
Çözemediğim ve bana 2500 liradan fazlaya maal olduğu için. Temizlik vs derken bir ton para çıktı ve sorunu halledemedik. Sıkıntının da valfde olup olmadığını bilmediğimiz için sağlam parçaya da 1000 küsür lira verip değiştirmek istemedim. Cihazda herhangi bir arıza göstermiyordu çünkü. Üzgünüm ama bu lanet parça insanları mağdur etmekten başka bir işe yaramıyor.