Astra H 1.6 BENZİN-LPG SORUN

okan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar aracımda performans sorunu olmaya basladı, sabahları lpg deyken daha motor çok ısınmadıgı için sıkıntısız gidiyor araba ama şehir içi klima açıkken araba resmen gitmiyor sıcaklık 108 dereceye kadar çıkıyor sonra 105 e düşüyor uzun kullanıncada 95 gibi kalıyor. motor çok ısındıgı için mi performans düşüklüğü oluyor ( benzinde denediğimde bi skıntı yaşamadım lpg de böyle sorun oluyor) lpg ayarına baktırdım normal sizce sebepler ne olabilir gaz kelebeğini hiç temizletmedim araç 125.000 de acaba ondan yapar mı değerli görüşlerinizi bekliyorum ...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima kompresörü gücünü motordan krank kasnağından alır,Yani klimayı açtığınızda performans düşüklüğü çok normaldir,heleki . motorda,birde üstüne LPG de :) Benzinde aşırı hissetmesenizde LPG de çpk hissettirebiliyor,gerçi bende benzin lpg farketmiyor klimayı açınca arkaya 3 kişi binmiş gibi oluyor :D
Hararet göstergesine gelince,gizli menüden bakıyorsunuz,sizin okuduğunuz motor suyu sıcaklığı,eğer hararet göstergeniz olsaydı 90-95 derece arası olucaktı hararet.
Bende vectra B vardı hararet göstergesi 90 dayken,Tech-2 de motor suyu sıcaklığı 104 derece 108 derece arasında oluyordu.
Bence normal sorununuz yok yinede
Buji hava filtresi yağ yağ filitresi,boğaz temizliği,bobin kontrolü yaptırabilirsiniz.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben genelde düz yoldan gidip gelirim işe trafiğe girmem geçen bi kızılaya girmiş bulundum karumun ordaki yokuşta trafik açıldığında araba toplayamadı kendini uzun dur kalklardan sonra motor çok ısınıp şişiyor heralde diye yorumladım kendimce birkaç kilometre sonra düzeldi