Astra h 1.6 115 hp z16xep chip ecufast

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- Z16XEP 'ler 105 bg ve 2007 yılından sonra kullanılmadı
- Turbo şarj olmayan motorda chip oynamasıyla pek birşey alınamaz. Yapılan masrafa değmez.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0-100 verisi 12.5 saniye olan Vectra B2 arabaya sadece yazılım ile 2.5 saniye kazandırmış bir arkadaş vardı forumda, her ne kadar eğimli yolda çektiğini düşünsem de bence hissedilir fark yaratabilir yazılım. Tabi ki headers ve spor katalizör ile desteklenirse eminim ki farkedecektir, biz amatörce katalizörün içini boşaltarak denedik 4000 devirden sonra araba gerçekten çıldırıyordu, yazılım ve headers düşünemiyorum bile...

Bu da sponsorumuzun sitesinden alıntıdır, yazılım sonrası güç değerleri böyle görünüyor, doğruluğunu bir teyit edelim...
2vx40er.jpg

[MENTION=1637]Z20LEH[/MENTION] bir ilgilenir misiniz ümit hocam, arkadaş net bilgi sahibi olur böylece.

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim bi abi var cıvıc fd6 manuel var, onla deniyoruz genelde, orjinal egzoz varken bende genelde ayırıp gidiyodu açıyodu arayı cıvıc 2. vites 3.vites, kumandalı egzoz takmıştım 1 buçuk ay olcak bugün bide böyle deneyelim abi dedim, 2 de çok ayıramadı, 3 te yanaşır gibi oldum 1 boyu geçemedi fark 3 ün sonuna kadar bastık aynı yol aynı depodaki benzin litresi herşey eskisi gibi, bnm egzoz ortada 51 lik çıkışlar tüp geniş ve egzozu açınca orta ve son iptalmiş gibi olandan, duman direk ortadan çıkıyo haliyle geri basınç düşük, altlarım ölü, düzgün bi egzoz sistemim olsa siz düşünün artık sadece egzozla kazanılan gücü, chip egzozun verdiği gücün fazlasını veriyo, 10-12 hp alınır deniliyo, chipte yaparsam cıvıcle ya yürürüm yan yana yada geçerim :) 4 te denemiyoruz çünkü benimki easytronic 4 çok uzun :)

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün chipi yaptırdım beklediğim gibi olmadı :) yrn gidip eski orjinal yazılıma dönücem :) filtre ilede denedik ayrıca ama ztn uçup kaçacak hali yok ama pek bi fark olmadı :) eski çektiğim 0-100 lerle karşılaştırdım, pek değişen bişey yok malesef 1 sn fln düzelse iyi diyodum ama olmadı :) demekki atmoya en güzeli turbolamak yoksa uğraşılmaz :) aslında verim alınabilirdi belki ama yaptırdığım yer araçları çok yükseltmiyolar, movie makerdan videoları kesip hızlanmaları ölçtüm full stockken araç, şu an chip ortada kumandalı egzoz var ulen 1 saniyemi iyileşmez :) son bişey daha deniyicem yrn egzoz kapalı bi deniyicem bide bakalım :)

Son düzenleme:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atmosferik motora chip oynamasi icin
"Atilan tas urkutulen kurbagaya degmez" :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra xer - xep performans için değil tasarruf için geliştirilmiş motorlar,yakıt verilerinede bakın benzinli olarak çok düşük yakıt tüketimi var,5küsür litre.Performans isteyip astra h isteyenler için turbo gtc-cosmo seçenekleri var.
Yinede yok hayır xer-xep le güç istiyorum derseniz DBİLAS emme + yazılım +headers ile 130-140 hp ler ancak yakalanır.Fiyat=emme (4bin tl) + headers (800 tl prf yurt dışı) +yazılım (750 tl diyelim )
6bin tl ye 130 hp
hiç gereği yok :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atmosferik de ciddi mekanik müdahale olmadan sadece chip boşa yatırım. 10hp bile sadece chip le çok iyi rakam. Ki geelde 5-8hp alınır

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılımı nereye yaptırdınız? İade gibi birşey oluyormu bir de?

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün chipi yaptırdım beklediğim gibi olmadı :) yrn gidip eski orjinal yazılıma dönücem :) filtre ilede denedik ayrıca ama ztn uçup kaçacak hali yok ama pek bi fark olmadı :) eski çektiğim 0-100 lerle karşılaştırdım, pek değişen bişey yok malesef 1 sn fln düzelse iyi diyodum ama olmadı :) demekki atmoya en güzeli turbolamak yoksa uğraşılmaz :) aslında verim alınabilirdi belki ama yaptırdığım yer araçları çok yükseltmiyolar, movie makerdan videoları kesip hızlanmaları ölçtüm full stockken araç, şu an chip ortada kumandalı egzoz var ulen 1 saniyemi iyileşmez :) son bişey daha deniyicem yrn egzoz kapalı bi deniyicem bide bakalım :)

bence hemen yarin gitme 500 -600 km kullan bir yerlerde okumustum yapilan uygulamanin motorla bir birine uyumu icin yukarda yazdigim gibi olmasi gerekiyormus.ayrica gecen yil abimin grande punto 1.3 arabasina chip götürmüstüm taktik abim bu ne ya bir sey degismedi belki 5 hp dedi bende fark etmemistim ama bir kac gün sonra ciddi degisikligi gördük ..yayla yolunda bendeki cruzu eze eze cikmisti :)